*37η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στίβενεϊτζ – Καρλάιλ 2-1

ΚΑΡΛΑΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Καρλάιλ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Σουίντον, χάρη σε τέρμα του Εντμονσον στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων! Νωρίτερα είχε προηγηθεί με τον Αρμερ στο 51’, πριν δεχθεί την ισοφάριση από τον Σέιντ στο 80ο λεπτό.

Η Καρλάιλ επικράτησε 1-2 εκτός έδρας της Σουίντον, σκοράροντας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, πετυχαίνοντας τέταρτη συνεχόμενη νίκη, με τις δύο σε αυτό το διάστημα να είναι στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της, χωρίς να έχει δεχθεί γκολ στο συγκεκριμένο διάστημα.

Υποχώρησε πάλι στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την τέταρτη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, όμως με αγώνα λιγότερο. Αλλά ταυτόχρονα βρίσκεται στο +9 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν σε αυτά.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες αμυντικοί Μπακ, Ελις που αποτελούν και τις μοναδικές απώλειες πλέον για τον Πολ Σίμπσον.

Καρλάιλ Στατιστικά

*Εχει 5/7 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

* Εχει 12/21 under 2,5 εντός έδρας, 11/18 στο πρωτάθλημα

*Εχει 11/18 N/G εντός έδρας στο πρωτάθλημα

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κρου, χάρη σε ένα τέρμα του Ριντ στο 79ο λεπτό, έπειτα από ένα πρώτο ημίχρονο που δεν είχε πολλές φάσεις, ενώ γενικά ο τερματοφύλακας της δεν έκανε ούτε απόκρουση!

Η Στίβενεϊτζ επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Κρου, έστω και αν ζορίστηκε, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο γήπεδό της. Μακριά από αυτό έχει μόνο μία νίκη, επί της Γουίμπλεντον, στα εννιά τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, με εφτά ισοπαλίες!

Ανέβηκε πάλι στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, ξεφεύγοντας στο +3 από την τέταρτη Νορθάμπτον, που βρίσκεται σε θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για άνοδο, έχοντας και αγώνα λιγότερο από αυτήν! Και εξακολουθεί να είναι λίγο μακριά, στο +11 συγκεκριμένα, από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς, ενώ είναι στο +2 από τη σημερινή της αντίπαλο.

Ο μέσος Λιστ είναι ακόμη εκτός αγωνιστικής δράσης, ενώ τραυματίστηκε και ο γκολκίπερ Ασμπι – Χάμοντ που θα απουσιάσει και πιο πρόσφατα χτύπησε και ο τερματοφύλακας Αντερσον, ενώ τελευταία απώλεια ήταν ο μέσος Κάμπελ που χτύπησε σε μία προπόνηση.