*14η αγωνιστική

ΚΑΡΛΑΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Καρλάιλ απέφυγε μία τέταρτη σερί ήττα, πέμπτη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα, φέρνοντας 2-2 εκτός έδρας με την Νιούπορτ, αν και έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, θα έπρεπε να κερδίσει κιόλας, παίζοντας με παίκτη περισσότερο για μεγάλο χρονικό διάστημα. Εφτασε τις εφτά σερί αγωνιστικές χωρίς νίκη, με πέντε ήττες, έχοντας χάσει και τα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της, χωρίς να σκοράρει καν!

Είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, αν και ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες που είναι στις θέσεις παραμονής, μία εκ των οποίων είναι η σημερινή της αντίπαλος, υστερώντας στη διαφορά τερμάτων μόλις για ένα και τρία γκολ για την ακρίβεια!

Η λίστα των νέων υποψήφιων τεχνικών ολοένα και συρρικνώνεται, η ανακοίνωση του νέου προπονητή πλησιάζει, αλλά ακόμη παραμένει με υπηρεσιακό προπονητή τον Γκάβιν Σκέλτον.

Ο αμυντικός Μέλορ πλησιάζει στην επιστροφή του από τραυματισμό, αλλά δύσκολα θα προλάβει τον σημερινό αγώνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Καρλάιλ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Νιούπορτ, σε παιχνίδι που προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό, με τέρμα του Ράιλι. Αλλά δέχθηκε την ισοφάριση και βρέθηκε να χάνει μέσα σε τρία λεπτά, από δύο γκολ του Τέλφορντ (27’, 30’). Ομως στο 65’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα και το εκμεταλλεύτηκε άμεσα, ισοφαρίζοντας δύο λεπτά αργότερα με πέναλτι του Κλαφ, χωρίς να καταφέρει κάτι περισσότερο.

Καρλάιλ Στατιστικά

*Εχει 5/6 N/G στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Εχει τρία σερί under 2,5 εντός έδρας, 5/8 συνολικά, 4/6 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΛΝΤΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ολνταμ ηττήθηκε με 1-3 εντός έδρας από την Γουόλσολ, αν και το σκορ αδικεί την προσπάθεια της, τουλάχιστον για την ισοπαλία. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο αγώνες, ενώ μακριά από την έδρα της έχει διπλάσιες νίκες απ’ ότι εντός, δύο έναντι μίας!

Είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, μία εκ των οποίων, η σημερινή της αντίπαλος για την ακρίβεια, είναι εντός επικίνδυνης ζώνης, υπερτερώντας από αυτήν μόνο για ένα γκολ στη διαφορά τερμάτων!

Λείπει εδώ και λίγο καιρό ο βασικός γκολκίπερ Ρότζερς που είναι τραυματίας και πιο πρόσφατα χτύπησε και ο αμυντικός Χαρτ που θα μείνει αρκετό καιρό εκτός δράσης, ενώ στον τελευταίο αγώνα τραυματίστηκε και ο μέσος Σίχαν που θα απουσιάσει απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ολνταμ έχασε με 1-3 εντός έδρας από την Γουόλσολ, χωρίς να είναι τόσο χειρότερη από την αντίπαλο της. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Ιαρινγκ στο 33’, ενώ δέχθηκε και δεύτερο γκολ από τον Μίλερ στο 43’ και παρόλο που μείωσε με τον Χόουπ στο 67’, «έφαγε» και τρίτο τέρμα από τον Οσαντένμπε στο 85’.