*Επαναληπτικός ημιτελικός των play offs για την άνοδο στην League 1. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, μετά και το δεύτερο παιχνίδι, ακολουθεί παράταση και πέναλτι.

Στο πρώτο παιχνίδι: Μπράντφορντ-Καρλάιλ 1-0

*Στην κανονική διάρκεια: Καρλάιλ-Μπράντφορντ 1-0, Μπράντφορντ – Καρλάιλ 0-0

ΚΑΡΛΑΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Καρλάιλ έχασε με 1-0 εντός έδρας από την Μπράντφορντ, χάρη σε ένα τέρμα του Γουόκερ στο 18ο λεπτό, σε έναν αγώνα που ήταν σκληρός με λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με την αντίπαλο της σαφώς πιο πιο αποτελεσματική από την ίδια.

Η Καρλάιλ έχασε και από την Μπράντφορντ με 1-0 εκτός έδρας στο πρώτο παιχνίδι, δείχνοντας πως δεν είναι και στα καλύτερα της αγωνιστικά. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, ενώ γενικά στους 12 πιο πρόσφατους έχει κερδίσει μόνο Μπάροου εκτός και Τρανμίρ εντός, αλλά έχοντας και έξι ισοπαλίες.

Δείχνει να την καταβάλει το σύνδρομο της ομάδας που διεκδικούσε απευθείας άνοδο μέχρι την τελευταία στιγμή, χωρίς τελικά να την πάρει.

Ενδεχομένως τελικά οι αμυντικοί Φίνεϊ, Μπακ, με τον πρώτο να είναι και ο αρχηγός της ομάδας, να προλάβουν τον τελικό, αν περάσει η ομάδα τους σε αυτόν. Κατά τα άλλα δεν έχει κάποιο νεότερο πρόβλημα.

Καρλάιλ Στατιστικά

*Εχει 10/12 under 2,5 στους τελευταίους αγώνες της

*Εχει 14/26 N/G εντός έδρας, 14/23 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 15/26 under 2,5 εντός έδρας, 14/23 στο πρωτάθλημα.

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Καρλάιλ, χάρη σε ένα τέρμα του Γουόκερ στο 18ο λεπτό, σε έναν αγώνα που ήταν σκληρός με λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, ούσα πιο αποτελεσματική από την αντίπαλο της.

Η Μπράντφορντ κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Καρλάιλ στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, κάνοντας καθοριστικό βήμα στην προσπάθεια της να πάρει την άνοδο. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο αγώνες, αλλά μακριά από την έδρα της έχει δύο ήττες στα τρία τελευταία παιχνίδια της. Ομως αυτές είναι και οι μοναδικές ήττες της στους 12 πιο πρόσφατους αγώνες που έδωσε εκτός, με πέντε νίκες στο ίδιο διάστημα.

Ουσιαστικά δύο είναι οι απώλειες για τον Μαρκ Χιουζ ενόψει της σημερινής αναμέτρησης, αμφότερες στην επίθεση. Τραυματίες και απόντες είναι οι επιθετικοί Όλιβερ, Τσάπμαν, οι οποίοι βέβαια έλειψαν και από το πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων.