*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Μόλις μία νίκη έχει η Καρβίνα απέναντι στην Σλόβαν Λίμπερετς (1-6-7).

ΚΑΡΒΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε από την Σλοβάτσκο με 2-0 εκτός έδρας δίχως να προβάλλει σημαντικές αντιστάσεις. Δέχτηκε γκολ από τα αποδυτήρια (2′), ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε μόλις στο 18′. Μπορούσε να πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις η ήττα της, αλλά ισορρόπησε κάπως στην επανάληψη και η αντίπαλος χαλάρωσε.

Κατέβηκε με υπηρεσιακό τεχνικό στην Σλοβάτσκο και δεν άλλαξε κάτι στην εικόνα της. Στο ρελαντί διαμορφώθηκε το τελικό 2-0, με την διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες να είναι κάτι παραπάνω από εμφανής. Σε μπελάδες έχει μπει η νεοφώτιστη, που από την πρεμιέρα και μετά παραμένει χωρίς νίκη (0-1-7), ισοβαθμώντας στην τελευταία θέση με την Ζλιν. Νέος προπονητής ο πολύπειρος Γιάραμπεκ, ντεμπουτάρει απόψε. Τραυματίες οι Ζέντνιτσεκ και Μικούς, αμφίβολος ο βασικός κίπερ Λάπες.

Καρβίνα Στατιστικά

*Δεν έχει σκοράρει στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της

*Βρέθηκε να χάνει στα 4/5 τελευταία πρώτα ημίχρονα

ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο (83′, 87′) επικράτησε της Κλάντνο με 0-2 στο κύπελλο και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Παίζοντας ως επί το πλείστον με αλλαγές, έκαμψε το εμπόδιο της Κλάντνο, που αγωνίζεται στην τέταρτη κατηγορία. Στο πρωτάθλημα, έμεινε στο 3-3 με αντίπαλο την Τέπλιτσε εντός έδρας. Τρελό πρώτο μέρος, βρέθηκε να χάνει με 0-2 αλλά κατάφερε να το γυρίσει πριν την ανάπαυλα σε 3-2, αλλά δέχτηκε την ισοφάριση στο 51′ με πέναλτι. Έχασε σημαντικό έδαφος βαθμολογικά, αφού παρά το καλό της ξεκίνημα, παραμένει τέσσερα παιχνίδια δίχως νίκη (0-2-2). Τραυματίας ο αμυντικός Πλεχάτι, εξέτισε και επιστέφει ο βασικός μέσος Τσερβ.