3η αγωνιστική

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

ΚΑΡΒΙΝΑ

Κάκιστο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα πραγματοποιεί η Καρβινά. Μετά την εκτός έδρας ήττα από την Σλόβαν Λίμπερετς (1-0 εκτός), η ομάδα του Ρόμαν Νάντβορνικ φιλοξενήθηκε από την Σλάβια Πράγας, από την οποία γνώρισε μια βαριά ήττα, με σκορ 4-0, δεχόμενη από δυο γκολ στο κάθε ημίχρονο. Αποτέλεσμα δίκαιο, καθώς δεν απείλησε σε καμία περίπτωση την αντίπαλό της.

Παραμένει έτσι χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα μετά τις δυο πρώτες αγωνιστικές, μαζί με ακόμη τέσσερις ομάδες. Σαφές το επιθετικό πρόβλημα που αντιμετωπίζει, κάτι που παραδέχθηκε με δηλώσεις του και ο Νάντβορνικ, ο οποίος ευελπιστεί σε κάτι καλύτερο τώρα που αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της. Παρελθόν αποτελεί από τις τάξεις της ο εξτράμ Γιαν Καλάμπισκα, που μετακόμισε στην Σλοβάτσκο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από την Σλάβια Πράγας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Sportingbet)

Το Καρβινά – Μλάντα Μπόλεσλαβ παίζει στην Sportingbet
sportingbet-logo

ΜΛΑΝΤΑ ΜΠΟΛΕΣΛΑΒ

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Μλάντα Μπόλεσλαβ έχει γνωρίσει την ήττα και στα δυο πρώτα παιχνίδια της. Μετά το εκτός 3-2 από την Φάσταβ Ζλιν, η ομάδα του Γιόσεφ Βέμπερ φιλοξένησε την Σίγκμα Όλομουτς, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 0-4. Ούσα πίσω στο σκορ από το όγδοο μόλις λεπτό, δέχθηκε ακόμη τρία στο τελευταίο 20λεπτό και δεν κατάφερε να βρει αντίδραση.

Είναι μια από τις τέσσερις ομάδες που δεν έχουν πανηγυρίσει ακόμη κάποιο βαθμό και παραμένουν στην τελευταία θέση. “Αντιμετωπίζουμε την Καρβινά, με στόχο να διορθώσουμε αυτό το κακό μας ξεκίνημα και να βγάλουμε αντίδραση μπροστά στο κοινό μας”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο Βέμπερ. Στο αγωνιστικό κομμάτις, εκτός είναι ο αρχηγός Μάρεκ Ματεγιόφσκι (ΜΕ 2/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-4 από την Σίγκμα Όλομουτς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.