*1η αγωνιστική του 8ου ομίλου του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Καραμπάγκ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Νέφτσι Μπακού, πετυχαίνοντας τέταρτη συνεχόμενη νίκη, έχοντας ξεκινήσει πολύ καλά το πρωτάθλημα του Αζερμπαϊτζάν, αήττητη έπειτα από τρεις αγωνιστικές, ούσα στην κορυφή του με εφτά βαθμούς. Και παραμένει αήττητη γενικώς στη σεζόν, με έξι νίκες σε εννιά παιχνίδια για όλους τους θεσμούς, έχοντας αποκλείσει στο Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ κατά σειρά τις Ασντόντ, ΑΕ Λεμεσού, Αμπερντίν.

O προπονητής της, Κουρμπάνοφ, επανέλαβε πώς μπορεί η ομάδα του να μην είναι άμεσα θεαματική και επιθετική, αλλά είναι σίγουρος πως θα έρθει και η ανάλογη στιγμή για την ομάδα του. Και θέλει να πιστεύει πώς σήμερα θα παίξει πολύ μυαλωμένα η ομάδα του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Καραμπάγκ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Νέφτσι Μπακού, σκοράροντας δύο γκολ με τον Γουάτζι στο πρώτο ημίχρονο, στο 21’ και στο 45’, με την αντίπαλο της να μειώνει με τον Μαχμούντοφ στο 47ο λεπτό.

Καραμπάγκ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί over 2,5 (δες το στην bet365)

*Εχει 4/4 N/G εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Βασιλεία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στη Λουγκάνο, τρίτη σερί ισοπαλία της στο πρωτάθλημα, τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι που δεν κερδίζει, μετά το εντυπωσιακό της ξεκίνημα στη σεζόν, όπου είχε 9/9 νίκες στα πρώτα της παιχνίδια!

Είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Ελβετίας, σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από την κορυφή, ενώ σε αυτόν τον θεσμό απέκλεισε κατά σειρά τις Παρτιζάνι Τιράνων, Ουίπεστ με 4/4 νίκες, ενώ με την Χάμαρμπι τα κατάφερε στα πέναλτι!

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα μετά το τελευταίο παιχνίδι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Βασιλεία έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στη Λουγκάνο, ανοίγοντας το σκορ με τον Αρθουρ Καμπράλ στο 29ο λεπτό, αλλά ισοφαρίστηκε στο 59’ από τον Αμπουμπακάρ.