*30η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν:  Στενχάουσμιρ – Κάουντενμπιθ 1-1, Κάουντενμπιθ – Στενχάουσμιρ 0-2, Στενχάουσμιρ – Κάουντενμπιθ 0-2

ΚΑΟΥΝΤΕΝΜΠΙΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κάουντενμπιθ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Φόρφαρ, σε έναν αγώνα που κάθε τελική προσπάθεια εντός στόχου κατέληξε στα δίχτυα! Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Τόμσον στο 13’ και παρόλο που ισοφάρισε με τον Μιούλεν στο 36’, ηττήθηκε τελικά από τέρμα του Μουνρό στο 84ο λεπτό.

Η Κάουντενμπιθ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Φόρφαρ στο παιχνίδι που χρωστούσε, γνωρίζοντας έκτη συνεχόμενη ήττα, ενώ ειδικά στην έδρα της έχει μόνο μία νίκη  στα εφτά πιο πρόσφατα παιχνίδια, με πέντε ήττες σε αυτό το διάστημα.

Είναι πάντα ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, στην μοναδική θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή και έμεινε λίγο περισσότερο πίσω, στο -8 συγκεκριμένα, από την ένατη θέση που εξασφαλίζει σωτηρία.

Κάουντενμπιθ Στατιστικά

*Εχει 8/10 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΤΕΝΧΑΟΥΣΜΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στενχάουσμιρ έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με το Εδιμβούργο, χωρίς να εκμεταλλευτεί το γεγονός πώς έπαιξε με παίκτη παραπάνω για περίπου 75 λεπτά, ασκώντας έντονη πίεση, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει.

Η Στενχάουσμιρ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εντός έδρας με το Εδιμβούργο, αλλά μόνο ικανοποιημένη δεν μπορεί να αισθάνεται, όχι απλά επειδή επρόκειτο για παιχνίδι έξι βαθμών, αλλά και δεδομένου πώς είχε αριθμητική υπεροχή για 75 λεπτά. Αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, αλλά μακριά από την έδρα της είναι αήττητη εδώ και εφτά αγώνες, με τέσσερις νίκες σε αυτό το διάστημα.

Παραμένει στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πάντα σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και μετά την χθεσινή ήττα του Εδιμβούργου, με νίκη απόψε θα μπει αυτή στην πρώτη τετράδα.

Μοναδικός απών λόγω τραυματισμού είναι ο μακροχρόνια τραυματίας γκολκίπερ Γκρέιαμ Σμιθ, αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Ο’ Ρέιλι που χτύπησε στον τελευταίο αγώνα.