*Νωρίτερα στη σεζόν: Κάουντενμπιθ – Ανναν 1-3, Αννάν – Κάουντενμπιθ 1-0

*Από τα 12 παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο, τα οκτώ έχουν λήξει over 2,5, τα έξι σερί στα πιο πρόσφατα.

*Θα γίνει επιθεώρηση στο γήπεδο στις 9.30 το πρωί ώρα Σκοτίας (11.30 ώρα Ελλάδος) για το αν μπορεί ή όχι να διεξαχθεί το παιχνίδι.

ΚΑΟΥΝΤΕΝΜΠΙΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κάουντενμπιθ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από το Εδιμβούργο, αλλά σε αγώνα που έδωσε πριν από 17 μέρες (!), γνωρίζοντας την 13η της ήττα στους 18 τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει πετύχει μόλις μία νίκη! Και ειδικά εκτός έδρας έχει τέσσερις σερί ήττες χωρίς να σκοράρει, εφτά σε εννιά αγώνες πρωταθλήματος που δεν έχει κερδίσει.

Είναι ακόμη ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, στην θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή, έχοντας μείνει αρκετά πίσω από την ένατη θέση που εξασφαλίζει παραμονή, στο -11 για την ακρίβεια.

Αμφίβολος είναι ο αμυντικός Κλαρκ που έχει κάποιες ενοχλήσεις, ενώ λείπει ο τραυματίας επιθετικός Ρέντον.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κάουντενμπιθ έχασε με 1-2 εντός έδρας από το Εδιμβούργο, με το πρώτο γκολ να το δέχεται στο 51’ από τον Ρόμπερτσον και παρόλο που ισοφάρισε με τον Μπιουκάναν στο 75’, δεν άντεξε ως το τέλος και έχασε από τέρμα του Ρίκι στο 83’.

Κάουντενμπιθ Στατιστικά

*Εχει 7/8 N/G στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Εχει 7/13 under 2,5 εντός έδρας, 5/9 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΝΝΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αννάν αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Στρανράερ, αλλά έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι μάλλον πρέπει να νιώθει ικανοποιημένη με τον βαθμό, αφού έπαιζε για περίπου 50 λεπτά με παίκτη λιγότερο και έχανε από το πρώτο 20λεπτο, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με 10 παίκτες! Δεν μπόρεσε λοιπόν να πετύχει έκτη σερί νίκη, αλλά δεν έχει χάσει εδώ και εφτά παιχνίδια, τρία εκ των οποίων εκτός έδρας, με δύο νίκες σε αυτό το διάστημα.

Είναι εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 3η θέση συγκεκριμένα, σε σημαντική απόσταση ασφαλείας, στο +9, από την πέμπτη που δεν οδηγεί σε αυτά, ενώ είναι πάρα πολύ πίσω από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, στο -9 για την ακρίβεια.

Τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Μπαρνς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Αννάν έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Στρανράερ, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Γουάτσον στο 17’ και μετά το 40’ έπαιζε και με παίκτη λιγότερο, με τον τερματοφύλακα της να αποκρούει πέναλτι, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με τον Γκος στο 88ο λεπτό.