7η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 παιχνίδια με under 2.5 τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 5 παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΚΑΔΙΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-1 εκτός έδρας, εναντίον της Βαγιαδολίδ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Η Βαγιαδολίδ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχασε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει κάποιο γκολ. Ελάχιστες φάσεις από πλευράς Κάδιθ, η οποία όμως σκόραρε με τον Νεγρέδο στο 90+2’ και πήρε τη νίκη.

Η Κάδιθ πανηγύρισε επιτέλους μια επιτυχία στο πρωτάθλημα και σίγουρα αναθάρρησε ψυχολογικά. Η ομάδα του Σέρχιο Γκονθάλεθ πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Βαγιαδολίδ (0-1) στην αναμέτρηση πριν τη διακοπή των πρωταθλημάτων, χάρη σε ένα τέρμα του Άλβαρο Νεγρέδο στο φινάλε. Δεν το άξιζε, διότι οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και πολλές, καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Ωστόσο, για την Κάδιθ είναι επιτυχία και μόνο που πήρε τους πρώτους βαθμούς, ύστερα από έξι αγωνιστικές ανομβρίας στη Λα Λίγκα.

Εκτός αυτού, ήταν μόλις το πρώτο τέρμα που σημειώνει στη φετινή σεζόν, επομένως ήταν και θέμα ψυχολογίας έως τώρα. Ο Σέρχιο έσωσε την παρτίδα, έστω προσωρινά και παραμένει στην τεχνική ηγεσία. “Πρέπει να πιστέψουμε ότι μπορούμε να ανακτήσουμε την δυναμική που είχαμε την περσινή αγωνιστική περίοδο”, δήλωσε ο Ισπανός προπονητής. Όσον αφορά την αποστολή, παραμένει εκτός ο μέσος Γιον Γκαρίδο και ο αμυντικός Μόμο Μπαγέ εξαιτίας τραυματισμών. Αμφίβολος ο Τσόκο Λοσάνο.

Κάδιθ Στατιστικά

*6 σερί αναμετρήσεις με No Goal

*3/5 παιχνίδια έληξαν με over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 8/10 ματς εντός

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Σεβίλλη, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 8’ ο Όλιβερ Τόρες σκόραρε για το 0-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 51’ ο Άλεξ Μπαένα ισοφάρισε σε 1-1 με δόση τύχης και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Βιγιαρεάλ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα, καθώς και την αρνητική πορεία της Σεβίλλης (1-1) και να πάρει τους τρεις βαθμούς. Αιφνιδιάστηκε με το γρήγορο γκολ, αντέδρασε στο δεύτερο μέρος και στο φινάλε, αμφότερες οι ομάδες θα μπορούσαν να πετύχουν γκολ νίκης. Τρίτη απώλεια βαθμών για το “Κίτρινο Υποβρύχιο” στη φετινή αγωνιστική περίοδο εντός συνόρων, ενώ έχουν ηττηθεί μία φορά, από τη Μπέτις με σκορ 1-0, στην Ανδαλουσία.

Την προσεχή Πέμπτη υποδέχεται την Αούστρια Βιέννης για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ, όπου έχει ξεκινήσει με δύο νίκες και αναμένεται να προκριθεί σχετικά εύκολα στην επόμενη φάση. “Αν δεν είμαστε απαιτητικοί μπορεί να χάσουμε το παιχνίδι. Πρέπει να μειώσουμε τα λάθη και να γίνουμε πιο αποτελεσματικοί”, δήλωσε χαρακτηστιστικά ο τεχνικός της Βιγιαρε΄λα, Ουνάι Έμερι.

Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός ο μπακ Φόιτ και οι Τριγέρος, Ζεράρδ Μορένο, Ρέινα. Επέστρεψε στις προπονήσεις ο μπακ-χαφ Αλμπέρτο Μορένο, αλλά έλειπε για επτά μήνες και είναι ακόμα ανέτοιμος.