*18η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σενζέν – Κανγκζού Μάιτι Λάιονς 2-2

ΚΑΝΓΚΖΟΥ ΜΑΪΤΙ ΛΑΪΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-0) από την Τσενγκντού. Σκόραραν οι Γκαν Τσάο (6′), Παλάσιος (45′), Χου Χετάο (49′) και Ρόμουλο (84′).

Δεν έχει τελειωμό η κατηφόρα της Κανγκτζού Μάιτι Λάιονς που αγνοεί τη νίκη σε 12 αναμετρήσεις (0-3-9), προέρχεται από πέντε ήττες και δεν σκοράρει στις τέσσερις τελευταίες. Απογοήτευσε με την εμφάνισή της και στην έδρα της Τσενγκντού, μαζεύοντας τέσσερις φορές την μπάλα από το βάθος των διχτύων της.

Παραμένοντας στους 15 βαθμούς υποχώρησε στη 13η θέση και βρίσκεται οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Η Κανγκζού Μάιτι Λάιονς γνώρισε τέσσερις σερί εντός έδρας ήττες (διαφορά γκολ 4-9), πανηγύρισε τη νίκη για τελευταία φορά επί της Κινγκντάο Γουέστ Κόουστ (3-2).

ΚΑΝΓΚΖΟΥ ΜΑΪΤΙ ΛΑΪΟΝΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3,5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΕΝΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από την Τιαντζίν Τάιγκερ. Τα γκολ πέτυχαν οι Λίου Τζουνξιάν (19′), Κομπάνιο (51′) και Μπα Ντουν (64′). Με εννέα έπαιζαν οι φιλοξενούμενοι από το πρώτο ημίχρονο (17′ Τιάν Γινόνγκ, 28′ Τιάγκο Αντράντε).

Πλήρωσε ακριβά το γεγονός πως έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λίγο πριν τη συμπλήρωση του ημιώρου, επιστρέφοντας με άδεια χέρια από την έδρα της Τιαντζίν Τάιγκερ. Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σενζέν μετά από τρεις σερί νίκες, στις οποίες δέχτηκε μόλις δύο γκολ την ώρα που πέτυχε συνολικά έξι.

Μακριά από το σπίτι της επικράτησε μόνο της Ναντόνγκ (1-0) πριν περίπου ένα μήνα, στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Η Σενζέν έχει πετύχει 12 από τα συνολικά 17 γκολ της στο δεύτερο ημίχρονο στο πρωτάθλημα. Κράτησε μόλις τρεις φορές ανέπαφη εστία και δεν σκόραρε στις έξι από τις 17 συνολικά αγωνιστικές.