26η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία, στην πόλη Χαϊκού.

*Με 2-3 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΚΑΝΓΚΤΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3 απέναντι στη Ζεζιάνγκ, για την περασμένη αγωνιστική. Άνοιξε νωρίς το σκορ (0-1 στο 5′), αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ μέχρι να ολοκληρωθεί το 1ο ημίχρονο (2-1 στο 40′). Ισορροπημένο το β’ μέρος, με την Κανγκτζού να κάνει το 2-2 στο 74′, για να μείνει ξανά πίσω στο σκορ πέντε λεπτά αργότερα. Έβγαλε όμως αντίδραση, με το τελικό 3-3 να διαμορφώνεται στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μεσοβδόμαδα, επικράτησε εύκολα με 1-5 της Γανμπιάν Λονγκντίνγκ, για τους “32” του κυπέλλου. Βρίσκεται στη 14η θέση της βαθμολογίας, στο +12 από την επικίνδυνη ζώνη. Με under2.5 γκολ ολοληρώθηκαν οι 13 από τις 25 αναμετρήσεις της Κανγκτζού εώς τώρα στο πρωτάθλημα.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΚΑΝΓΚΤΖΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*G/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΑΛΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στην Κουανγκτσόου, για την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε με το καλημέρα πίσω στο σκορ (0-1 στο 6′), με την ίδια να κυριαρχεί σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι. Έκανε το 1-1 με το ξεκίνημα του β’ μέρους (47′), δημιούργησε πολλές ευκαιρίες στη συνέχεια, αλλά αποδείχθηκε εξαιρετικά άστοχη στην τελική προσπάθεια. Έτσι, το 1-1 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Μεσοβδόμαδα, ηττήθηκε με 0-1 από τη Ζεζιάνγκ, για τους “32” του κυπέλλου. Βρίσκεται στη 12η θέση της βαθμολογίας, σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη και τη 16η Γκουανγκτσού Σίτι. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 14 από τις 25 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Δεν υπολογίζονται από τον κόουτς Ξιέ οι Τονγκ Λέι, Χουανχουάν Σαν και Γου Γουέι, που ήρθαν σε ρήξη με τη διοίκηση της ομάδας. Τραυματίες οι Μπόσανσιτς και Ζου Τινγκ.