Φάση των “16” του κυπέλλου

*Μονοί αγώνες νοκ-άουτ. Σε ουδέτερη τοποθεσία.

*Η Κουανγκτσόου μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

ΚΑΝΓΚΤΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στη Χενάν, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μετά από ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, χωρίς πολλές ευκαιρίες, είχε παθητικό ρόλο στο β’ μέρος, με τους αντιπάλους της να κυριαρχούν και να παίρνουν δίκαια το προβάδισμα με 0-1 στο 61′. Η Κανγκτζού στάθηκε τυχερή που δε δέχτηκε κάποιο δεύτερο γκολ και έφτασε τελικά στην ισοφάριση, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για την Κανγκτζού (1-1-0). Έφτασε εδώ αποκλείοντας εύκολα στον προηγούμενο τη Γανμπιάν Λονγκντίνγκ με 1-5. Κατάφερε να σώσει άνετα την κατηγορία στο πρωτάθλημα, με τις καλοκαιρινές τις μεταγραφές να κάνουν τη διαφορά.

Η ομάδα έχει προσβληθεί από τον covid-19 και αναμένεται να παραταχθεί με αναπληρωματικό σχήμα σήμερα.

ΚΑΝΓΚΤΖΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΟΥΑΝΓΚΤΣΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-4 από τη Σαντόνγκ Ταϊσάν, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μπορεί να πίσω στο σκορ με το καλημέρα του παιχνιδιού (0-1 στο 3′), αλλά κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, παίρνοντας προβάδισμα με 2-1 στο 30′. Δεν άντεξε όμως και ισοφαρίστηκε σε κρίσιμο χρονικό σημείο (45+1′). Ισορροπημένο το β’ μέρος, με τη Σαντόνγκ να εκμεταλλεύεται τις ευκαιρίες της και να διαμορφώνει το τελικό 2-4 στο 58ο και το 62ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έφτασε τα έξι συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα (0-3-3). Έφτασε εδώ αποκλείοντας σχετικά εύκολα τη Σιτσουάν Γιουνίου στον προηγούμενο γύρο, επικρατώντας με 2-4. Θα παραταχθεί με πολλούς αναπληρωματικούς σήμερα, αφού προέχει το κρίσιμο παιχνίδι απέναντι στην Γκουοάν για το πρωτάθλημα, με την Κουανγκτσόου να παίζει την παραμονή της στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές.