15η αγωνιστική

*Under 2.5 και τα τέσσερα συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΚΑΝΓΚΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από την Σανγκάη Πορτ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 14ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Λιού Ξινιού στο 30′, στην πορεία δέχθηκε ακόμη τρία τέρματα (51′, 73′, 90’+2).

Αγνοεί τη νίκη εδώ και οκτώ αναμετρήσεις η Κανγκζού, με δυο ισοπαλία και έξι ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζουνζέ Ζάο δοκιμάστηκε στην έδρα της Σανγκάη Πορτ, όπου γνώρισε τη συντριβή με 4-1. Είχε σχετικά καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο, όπου αν και βρέθηκε πίσω από νωρίς, κατάφερε να ισοφαρίσει. Μετά την ανάπαυλα όμως παραδόθηκε στις ορέξεις των γηπεδούχων και δεν απέφυγε τα χειρότερα.

Μετά και από αυτή τη νέα αποτυχία βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 15 βαθμούς, όσους έχει και η Γουχάν, κόντρα στην οποία υστερεί ωστόσο. Ηττήθηκε και στα τρία πιο πρόσφατα εντός της.

Κανγκζού Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 4.5 τα 3/4 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΚΙΝΓΚΝΤΑΟ ΧΑΪΝΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Τιαντζίν, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Βανγκ Σιέν-Μινγκ (40′) και Κανγκβά (44′), ενώ παρότι δέχθηκε τη μείωση με πέναλτι στο 79′, οκτώ λεπτά αργότερα σκόραρε και πάλι με τον Μποάκι.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Κινγκντάο Χαϊνιού, μετά από πέντε παιχνίδια στα οποία και είχε δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιασέν Πετρόφ υποδέχθηκε την Τιαντζίν, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Σε γενικές γραμμές το μεταξύ τους ήταν αρκετά ισορροπημένο, ωστόσο η ίδια ήταν πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια, για να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα.

Παρόλα αυτά, παραμένει αρκετά χαμηλά στην κατάταξη με μόλις δώδεκα βαθμούς, ούσα πάνω μόνο από τη Ναντόνγκ. Ηττήθηκε στα 5/7 φετινά εκτός της, στα οποία είχε ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία.