2η αγωνιστική των ομίλων

*Το 25% των κερκίδων θα είναι ανοιχτό για το κοινό.

*Όλες οι ομάδες που συμμετέχουν στη διοργάνωση έχουν μόνο παίκτες που αγωνίζονται στα εγχώρια πρωταθλήματα τους.

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν και τα τρία τελευταία παιχνίδια, φιλικά και επίσημα, μεταξύ των δυο ομάδων, ανεξαρτήτως έδρας.

ΚΑΜΕΡΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ξεκίνημα με το δεξί στη φετινή διοργάνωση για το Καμερούν. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Μάρτιν Μπιλέ αντιμετώπισε τη Ζιμπάμπουε, για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Ήταν καλύτερη, όμως έπρεπε να φτάσει στο 72ο λεπτό για να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και να πάρει το θετικό αποτέλεσμα. Τώρα, ψάχνει το 2×2, που θα τη διατηρήσει στην πρώτη θέση και θα τη φέρει ένα βήμα από τα νοκ άουτ. “Τρέχει” ένα αήττητο σερί επτά αγώνων, σε επίσημο και φιλικό επίπεδο, μετρώντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες, έχοντας δεχθεί παράλληλα μόλις ένα τέρμα.

Προηγούμενο ματς: Νίκη 1-0 επί της Ζιμπάμπουε, για το Πρωτάθλημα Εθνών Αφρικής. Το τέρμα του Μπανγκά στο 72ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Καμερούν Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα δέκα από τα δώδεκα τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα. (δες το στην Betshop)

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα έξι τελευταία παιχνίδια της, στο Πρωτάθλημα Εθνών Αφρικής.

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Ρυθμιστής εμπορικής επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

ΜΑΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αντίστοιχα, και το Μάλι ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις της στο Πρωτάθλημα Εθνών Αφρικής. Για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων, η ομάδα του Νουχούμ Ντιανέ αντιμετώπισε τη Μπουρκίνα Φάσο, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Τα βρήκε αρκετά σκούρα, με την αντίπαλό της να της βάζει δύσκολα, όμως ένα γκολ στο 70′, χάρισε τους τρεις βαθμούς στο Μάλι. Παίζει τώρα για την πρωτιά με το Καμερούν, γνωρίζει ότι το έργο κόντρα στους οικοδεσπότες δεν θα είναι εύκολο, όμως θα τα δώσει όλα για να πετύχει το στόχο του. Αήττητο στα επτά τελευταία παιχνίδια του (6-1-0), φιλικά και επίσημα, έχοντας διατηρήσει ανέπαφη την εστία του στα πέντε εξ αυτών.

Προηγούμενο ματς: Νίκη 1-0 επί της Μπουρκίνα Φάσο, για το Πρωτάθλημα Εθνών Αφρικής. Το τέρμα του Μπαγκαγιόκο στο 70ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Μάλι Στατιστικά

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα έξι τελευταία παιχνίδια της, στο Πρωτάθλημα Εθνών Αφρικής.