ΚΑΜΑΤΑΡΕ ΣΑΝΟΥΚΙ - ΤΟΚΥΟ BΕΡΝΤΙ Προγνωστικά

21η αγωνιστική

*Με G/G και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

ΚΑΜΑΤΑΜΑΡΕ ΣΑΝΟΥΚΙ

Την πρώτη της νίκη μετά από εννέα παιχνίδια και με απολογισμό τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες, πανηγύρισε και πάλι η Καματαμάρε Σανούκι. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Μακότο Κιτάνο φιλοξένησε την Οκαϊάμα, κόντρα στη οποία επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Σασάκι στο 73ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε το ματς. Αυτό ήταν και το πρώτο παιχνίδι, μετά από εννέα διαδοχικά, που διατήρησε ανέπαφη την εστία της.

Παραμένει ωστόσο χαμηλά στη βαθμολογία, ούσα και στην 20η θέση, μετρώντας 15 βαθμούς σε 20 αγωνιστικές, όσους έχει και η Κυότο Σάνγκα, η οποία υπερτερεί έχοντας καλύτερο απολογισμό τερμάτων. Διαθέτει την δεύτερη χειρότερη επίθεση, με 14 τέρματα στο ενεργητικό της. Μόλις μια νίκη σε εντός έδρας αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και έξι ήττες. Στα θετικά για τον Κιτάνο, το γεγονός πως δεν αντιμετωπίζει κάποια απουσία.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Οκαϊάμα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στον Stoiximan)

ΤΟΚΥΟ ΒΕΡΝΤΙ

Από την τέταρτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Τόκυο Βέρντι, μετά από εκείνες κόντρα σε Νιϊγκάτα (1-2 εκτός), Κυότο Σάνγκα (3-1 εντός) και Τοσίγκι (3-0 εντός). Την Τετάρτη, η ομάδα του Λοτίνα φιλοξενήθηκε από την Οκαϊάμα, σε εξ αναβολής αναμέτρηση, η οποία διεκόπη στο 62ο λεπτό εξαιτίας της δυνατής βροχής που έπληττε την περιοχή. Στα εναπομείναντα λεπτά που έπαιξαν, η Τόκυο Βέρντι κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ της 0-1 και να πάρει το τρίποντο. Ο Φουτζιμότο στο 20′ ήταν αυτός που με το γκολ του, έκρινε και την αναμέτρηση.

Παρέμεινε αήττητη για έκτο διαδοχικό ματς (4-2-0), φτάνοντας τους 32 συνολικά βαθμούς, ούσα και στην έκτη θέση, μαζί με την Γιοκοχάμα, της οποίας υπερτερεί σε διαφορά τερμάτων. Επιπλέον, με 18 γκολ στο παθητικό της, διαθέτει την δεύτερη καλύτερη άμυνα της κατηγορίας. Αήττητη στις τρεις τελευταίες εξόδους της, όπου και μετράει κατά σειρά μια ισοπαλία και δυο νίκες. Στην διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο Ντόουγκλας Βιεϊρά (ΕΠ 17/6), που ξεπέρασε τον τραυματισμό του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Οκαϊάμα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.