*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο κύπελλο: Κάλμαρ – Τζουργκάρντεν 0-2

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΚΑΛΜΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Χάκεν, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο δεύτερο λεπτό με το αυτογκόλ του Λουντ, στην πορεία δέχθηκε την ολική ανατροπή (38′, 59′, πεν. 83′).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Κάλμαρ, μετά τις δυο νίκες επί των Γκέτεμποργκ (1-2 εκτός) και Χάμαρμπι (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χένρικ Ρίντστρεμ φιλοξενήθηκε από τη Χάκεν, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-1. Παρότι προηγήθηκε από νωρίς χάρη σε ένα αυτογκόλ και είχε ευκαιρίες στην πορεία, δεν κατάφερε να σταθεί εμπόδιο στην ανωτερότητα της αντιπάλου της και να διεκδικήσει κάτι το θετικό. Τέταρτη ήττα μετά από οκτώ παιχνίδια για το φετινό πρωτάθλημα, έχοντας και ισάριθμες νίκες. Εκτός μάχης συνεχίζει να βρίσκεται ο Λούκας Ρέσε.

Κάλμαρ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Μάλμε, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με το αυτογκόλ του Σαλούς, διπλασίασε τα τέρματα στο 33′ με τον Έκνταλ, ενώ στο 65′ ο Χίεν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Ασορό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Τζουργκάρντεν, μετρώντας από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κιμ Μπέργκστραντ υποδέχθηκε τη Μάλμε, κόντρα στην οποία μετέτρεψε το ματς σε περίπατο, επικρατώντας με 4-0. Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις αρκετές απουσίες της αντιπάλου της, ήταν ανώτερη με διαφορά στον αγωνιστικό χώρο και με πέτυχε από δυο τέρματα στο κάθε ημίχρονο. Επέστρεψε έτσι στις νίκες μετά τις δυο ισοπαλίες με Χέλσινγκμποργκ (2-2 εντός) και Έλφσμποργκ (0-0 εκτός). Ωστόσο, είναι χωρίς διπλό σε τέσσερις εξόδους (0-2-2). Μοναδικός απόντας είναι ο Έλιοτ Κεκ.