ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Σπουδαίας σημασίας αναμέτρηση η σημερινή για την Καλλιθέα, που υποδέχεται την άμεση ανταγωνίστρια για την παραμονή, Αναγέννηση Καρδίτσας. Απ’ τα παιχνίδια που έχουν ένα τεράστιο «πρέπει» πάνω τουςτο σημερινό για την αθηναϊκή ομάδα, που είναι η πλευρά που «καίγεται» για νίκη καθότι παίζει εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν την έδρα τους στο ματς της περασμένης Κυριακής με τη Σπάρτη, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκαν δύο φορές μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου. «Η ομάδα δεν έχει φρεσκάδα. Δεν πρέπει να καθόμαστε να κλαίμε. Δεν έχουμε πολλές λύσεις. Δεν μπορούμε όμως να το διαιωνίζουμε. Θα χάσουμε το τρένο. Εμείς καιγόμαστε για βαθμούς. Θα πρέπει η ομάδα να φύγει από το loser, θα πρέπει να γίνει ομάδα- ομάδα, να την ενοχλεί που χάνει, θα πρέπει να την ενοχλεί που ισοφαρίστηκε», επεσήμανε ο κόουτς Κουρμπανάς. Στάσιμα τα μεταγραφικά ζητήματα, λίγες οι λύσεις.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 για την Καλλιθέα κόντρα στη Σπάρτη.

Στατιστικό: Από 4/6 Over 2,5 προέρχεται η Καλλιθέα ανεξαρτήτως έδρας στο πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop).

Στοιχημάτισε τώρα στο Καλλιθέα – Αναγέννηση Καρδίτσας

Δείτε τα Προγνωστικά Football League (Κλικ Εδώ)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Επιστροφή στη δράση έπειτα από δύο εβδομάδες για την Αναγέννηση Καρδίτσας, που έχει παίξει μόλις μια φορά μέσα στο 2017. Υποδέχτηκε στις 4 του μηνός την Ελευσίνα και συνάντησε «τοίχο» που λέγεται «Γκόμεζ». Καθολική κυρίαρχος απ’ την αρχή ως το φινάλε η ομάδα της Θεσσαλίας, είχε τον πλήρη έλεγχο και πολλές φάσεις, ωστόσο δεν κατάφερε να κερδίσει τον αντίπαλο γκολκίπερ. Δεν τα κατάφερε ούτε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων απ’ την άσπρη βούλα, αφού το πέναλτι που εκτέλεσε ο Δημόπουλος αποκρούστηκε απ’ τον εκπληκτικό Γκόμεζ. Ήταν η τρίτη ισοπαλία των τελευταίων πέντε αγωνιστικών για την Αναγέννηση, που έχει κερδίσει μόλις μια φορά στα πρώτα 8 ματς πρωταθλήματος και διαθέτει μια απ’ τις χειρότερες επιθέσεις της κατηγορίας με μόλις 4 γκολ ενεργητικό. Αναβλήθηκαν τα δύο τελευταία ματς με Τρίκαλα (εκτός) και Χανιά (εντός), μετ’ εμποδίων η προετοιμασία, καθώς οι προπονήσεις έγιναν σε κλειστό γήπεδο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 για την Αναγέννηση Καρδίτσας κόντρα στην Ελευσίνα.

Στατιστικό: Από έξι σερί NG προέρχεται η Αναγέννηση Καρδίτσας ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.