*28η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ιεράπετρα-Καλαμάτα 0-0

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Καλαμάτα κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Προοδευτική, με δύο γκολ που σκόραρε στο τέλος του ημιχρόνου, με τους Αμαρελή (43’), Ρόβα (45’), με την αντίπαλο της να μειώνει με πέναλτι του Καρυπίδη στο 67’.

Η Καλαμάτα κέρδισε με 1-2 εκτός έδρας την Προοδευτική, παρόλο που η αντίπαλος της ήταν η ομάδα που “καιγόταν” για κατάκτηση της νίκης. Πάντως στο γήπεδό της έχει δύο σερί ήττες, δεν έχει νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίια εκεί, ενώ κέρδισε μόνο δύο από τα 10 τελευταία στο γήπεδό της

Βαθμολογικά είναι τελείως αδιάφορη, ούσα στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του ομίλου της στη Superleague 2.

Τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Λουπίνο, τραυματίες είναι οι  πλάγιοι μπακ Μαβινγκά, Μοζέρ, Λιποράτσε και oι μέσοι Μπενίτεζ, Ντιακιτέ

Καλαμάτα Στατιστικά

*Εχει 7/9 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 11/15 under 2,5 εντός έδρας

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

Προηγούμενο ματς: Η Ιεράπετρα κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Επισκοπή, με τέρμα του Μπιάνκι στο 19’, σφραγίζοντας την νίκη με τέρμα του Μιούλερ στο 90ο λεπτό.

Η Ιεράπετρα κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Επισκοπή, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, αμφότερες στο γήπεδό της. δΜακριά από την έδρα της έχει τέσσερις νίκες και έχασε μόνο από τον Ολυμπιακό Β’ στους εφτά τελευταίους αγώνες της.

Είναι στο +2 από την σημερινή της αντίπαλο, στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όμως πλέον δείχνει σχεδόν αδιάφορη βαθμολογικά.

Στην αποστολή βρίσκονται 15 άτομα, αρκετοί νεαροί παίκτες, που θα πάρουν χρόνο συμμετοχής ενόψει της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.