*7η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν είχε υποχρεώσεις την περασμένη εβδομάδα η Καλαμάτα, καθώς η αναμέτρηση με τον Αστέρα Βλαχιώτη αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων στον αντίπαλο. Έρχεται απ’ το εντός έδρας 2-0 επί του Εργοτέλη πριν από δύο εβδομάδες, σε ματς που δυσκολεύτηκε αρκετά. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, ο Εργοτέλης ήταν ανταγωνιστικός είχε καλές στιγμές και θα μπορούσε να προηγηθεί, ωστόσο λίγο πριν την ανάπαυλα ήρθε το γκολ του Μαρκόφσκι. Στο δεύτερο μέρος δεν είχε φάσεις το ματς, η Καλαμάτα διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση και σκόραρε δεύτερη φορά στις καθυστερήσεις με τρομερό γκολ του Αναστασόπουλου πίσω απ’ τη σέντρα.

Δεύτερο σερί «τρίποντο» για την ομάδα του Αναστόπουλου μετά το εκτός έδρας 1-0 επί του Καραϊσκάκη, είχαν προηγηθεί τρεις σερί ήττες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, με 6 πόντους είναι στην 10η θέση της βαθμολογίας του νοτίου ομίλου, αρκετά μακριά από εκεί που θέλει.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Εργοτέλη. Ο Μαρκόφσκι το 1-0 στο 45’, το τελικό 2-0 ήρθε στις καθυστερήσεις απ’ τον Αναστασόπουλο.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στη betshop).

*NG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πολύ λίγα πράγματα απ’ τον Διαγόρα την περασμένη εβδομάδα στο εντός έδρας απαιτητικό παιχνίδι με την ΑΕΚ Β’. Οι Ροδίτες παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων, δεν είχαν τρόπο να περιορίσουν τον αντίπαλο, ενώ και στο κομμάτι της επίθεσης πήραν πολύ χαμηλό βαθμό, δεν είχαν δημιουργία και ιδέες. Η ισοπαλία ήταν ό,τι περισσότερο θα μπορούσαν να πάρουν, ωστόσο το πέναλτι του Μουμίν στο 82’ έφερε το 0-1 για την ΑΕΚ Β’.

Στο 2-2-2 το ρεκόρ του Διαγόρα έπειτα από έξι αγωνιστικές, μοναδική παραφωνία στην πορεία του η εκτός έδρας ήττα 3-0 απ’ τη Ρόδο, πήρε 1-1 με τον Λεβαδειακό και κέρδισε Ηρόδοτο (1-2 εκτός) και Επισκοπή (1-0 εντός). Με 8 πόντους είναι στη μέση της βαθμολογίας του νοτίου ομίλου. Η αποστολή: Σκαφίδας, Kαρατάσιος, Ζούνης, Κουιρουκίδης, Λαμπίρης, Μπαστιάνος, Μπίντσης, Χότζα, Παραστατίδης, Πασαλιμανιώτης, Πίσπας, Ρουγκάλας, Σάιμπερτ, Σινγκ, Τάτσης, Τοπάλ, Τσιαντούλας, Μουμίν, Ραφίνια, Μπούμπας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στην ΑΕΚ Β’. Το γκολ ο Γιούσης με πέναλτι στο 82’.