*Over 2.5 ήρθαν οι 6/7 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Χάβρη – Καέν 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΑΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στη Νιόρ. Προηγήθηκε με τον Τομά στο 13’, έκανε το 0-2 με αυτογκόλ στο 32’, δέχθηκε το 1-2 με αυτογκόλ στο 55’.

Σε καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα, έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες με το διπλό στη Νιόρ. Ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, το επιβεβαίωσε στο έπακρο και πήγε με προβάδισμα δύο τερμάτων στην ανάπαυλα. Τα… χρειάστηκε στο δεύτερο 45λεπτο, αγχώθηκε με τη μείωση του σκορ, αλλά κράτησε το υπέρ της σκορ ως το φινάλε.

Δεύτερη διαδοχική νίκη για την ομάδα του Μουλέν, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 3-1 κόντρα στην Παρί, ανέβηκε στην 5η θέση, είναι στο -7 από την 2η θέση και την άνοδο, έξι στροφές πριν το φινάλε της σεζόν. Έχει την καλύτερη έδρα στη Ligue 2, “τρέχει” ρεκόρ 10-5-1, μοναδική ήττα το 1-0 στο ντέρμπι της Νορμανδίας από την Κεβιγί. Εξέτισε ο φορ/πρώτος σκόρερ Α. Μεντί.

ΚΑΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα έξι πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 9/11 τελευταία ματς.

ΧΑΒΡΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Κεβιγί.

Δυσκολεύεται να κερδίσει μπροστά στο κοινό της, έφερε το τρίτο διαδοχικό “Χ” στο Οσεάν παραχωρώντας “λευκή” ισοπαλία με την Κεβιγί. Κακό ποιοτικά παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, καλύτερος ο ρυθμός στο δεύτερο 45λεπτο, χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, αλλά καμία απ’ τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει.

Έχει γίνει συνήθεια η εναλλαγή από νίκη σε ισοπαλία και το αντίστροφο για την ομάδα του Έλσνερ, μεγάλωσε το αήττητο στις 30 αγωνιστικές (17-13-0), μετράει μόλις μια ήττα στη σεζόν το εκτός έδρας 1-0 από τη Βαλενσιέν. Αυτή τη στιγμή είναι στο +7 από την 3η θέση και στις έξι αγωνιστικές που υπολείπονται αναμένεται να σφραγίσει την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία. Έχει το καλύτερο εκτός έδρας ρεκόρ στη λίγκα (8-7-1), οι 12/13 πρόσφατες έξοδοί της ήρθαν Under 2.5. Εξέτισε ο χαφ Ταργκαλίν.