*No/Goal ήρθαν οι τέσσερις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΑΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-0 από την Κεβιγί. Δέχθηκε το γκολ στο 29’.

Ούτε η διακοπή αποδείχθηκε ευεργετική για να βγει απ’ τον αρνητικό κύκλο αποτελεσμάτων, η πρώτη ήττα στο γήπεδό της ήρθε στο ντέρμπι της Νορμανδίας απ’ την Κεβιγί. Κράτησε περισσότερο τη μπάλα στα πόδια της, δεν απείλησε σοβαρά στο πρώτο ημίχρονο, απ’ το πουθενά βρέθηκε να κυνηγάει και το σκορ. Στο δεύτερο μέρος, αύξησε την πίεσή της στα αντίπαλα καρέ, έφτιαξε πολλές φάσεις και άξιζε να πάρει τουλάχιστον τον πόντο.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Καέν, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 1-0 απ’ την Γκρενόμπλ, υποχώρησε στην 8η θέση και με 15 πόντους βρίσκεται στο -5 απ’ την πρώτη δυάδα και την άνοδο. Πήρε τους 10/15 πόντους στην έδρα της (3-1-1). Εξέτισαν ο στόπερ Τομά και ο δεξιός μπακ Βαντερμέρς, αμφότεροι βασικοί. Επανέρχεται και ο στόπερ Ντιμ. Παραμένουν τραυματίες ο αριστερός μπακ Αμπντί, ο χαφ Εμπόκ και ο επιθετικός Κουρ.

ΚΑΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έμεινε άσφαιρη στα δύο πρόσφατα παιχνίδια.

*G/G τα 6/8 τελευταία ματς πρωταθλήματος.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΙΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Γκινγκάμπ.

Δεν έχει δείξει βελτίωση από τότε που την ανέλαβε ο κόουτς Ρουί Αλμέιδα. Στην επανέναρξη παραχώρησε “λευκή” ισοπαλία με την Γκινγκάμπ εντός έδρας. Ήταν ελαφρώς καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, απείλησε περισσότερο, αλλά δεν βρήκε τρόπο να παραβιάσει την αντίπαλη εστία. Λίγα πράγματα στο δεύτερο 45λεπτο, οι δύο ομάδες έριξαν το βάρος στην άμυνα και έδειξαν να συμβιβάζονται με τον πόντο.

Είχαν προηγηθεί δύο ήττες απ’ τις Χάβρη (0-1) και Αμιάν (3-0), στο πρώτο έκανε ντεμπούτο ο νέος προπονητής και πήρε τον πρώτο του πόντο με την ομάδα στο προηγούμενο παιχνίδι. Αγνοεί τη νίκη στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (0-1-3), στις τρεις εξ αυτών έμεινε άσφαιρη, ενώ στις τρεις πιο πρόσφατες δέχθηκε από 3 γκολ. Αναμενόμενα λοιπόν βρίσκεται στην τελευταία θέση και απέχει δύο πόντους απ’ την παραμονή. Εξέτισε ο δεξιός μπακ Μουτασί.