*2η αγωνιστική

*Αήττητο τριών αγώνων «τρέχει» στην έδρα της η Καέν με αντίπαλο τη Μετς (2-1-0).

*No/Goal ήρθαν οι έξι πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων στην έδρα της Καέν.

ΚΑΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στη Νιμ. Πήρε τη νίκη με γκολ του Κιερεμέ στο 90’+3’.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη σεζόν η Καέν, περνώντας νικηφόρα με 1-0 από την έδρα της Νιμ. Μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, είχε κάποιες καλές στιγμές να μπει μπροστά στο σκορ, αλλά ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια. Γεμάτη εμφάνιση στο δεύτερο 45λεπτο, πατούσε καλύτερα από την αντίπαλο, έφτιαξε πολλές ευκαιρίες και απέδρασε με το διπλό στις καθυστερήσεις.

Έδειξε με το… καλημέρα τις διαθέσεις της, στοχεύει να τα πάει καλύτερα από πέρσι (7η) και ο πρωταρχικός της στόχος είναι η πεντάδα και η συμμετοχή στα πλέι οφ ανόδου. Έχει στον πάγκο έναν αρκετά έμπειρο προπονητή, με τον Μουλέν στον πάγκο έκανε βήματα προόδου και ευελπιστεί να εκπληρώσει τους στόχους της. Εξέτισαν την τιμωρία τους στην πρεμιέρα ο αριστερός μπακ Αμπντί, ο στόπερ Ντιμ και ο μεσοεπιθετικός Μπραϊμί. Δεν προέκυψαν σοβαρά αγωνιστικά προβλήματα.

ΚΑΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/G τα 7/8 πρόσφατα παιχνίδια.

*Under 2.5 τα 6/8 τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΕΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Αμιάν. Προηγήθηκε με τον Γκεγιέ στο 20’, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Μικαουτάντζε στο 44’, με τον Νιανέ στο 48’ ν’ αυξάνει τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 86’ η Μετς έμεινε με δέκα παίκτες.

Ήταν σοβαρή στην επιστροφή της στη Ligue 2 η Μετς, ξεκίνησε με το «δεξί» τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα κερδίζοντας με το εμφατικό 3-0 την Αμιάν εντός έδρας. Πειστική εμφάνιση, ήταν ανώτερη απ’ το ξεκίνημα, πήγε με το υπέρ της 2-0 στην ανάπαυλα. Βρήκε και τρίτο τέρμα στις αρχές του δευτέρου μέρους και εκεί ουσιαστικά τελείωσε το ματς.

Επιβεβαίωσε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο γιατί θεωρείται απ’ τα μεγάλα φαβορί για την επιστροφή στη μεγάλη κατηγορία (πρώτο σύμφωνα με τους bookmakers) και θα αποτελέσει τεράστια αποτυχία αν αποτυχία να πάρει την άνοδο. Έχει δυνατό όνομα στην άκρη του πάγκου, τον Ρουμάνο Λάζλο Μπόλονι (πρώην ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός) και, παρά τις πολλές αλλαγές που έγιναν το καλοκαίρι στο ρόστερ, δείχνει έτοιμη για οποιαδήποτε πρόκληση. Πηγαίνει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στην έδρα της Καέν, με στόχο να ντουμπλάρει τις νίκες της. Έφυγε δανεικός στην Γκινγκάμπ ο εξτρέμ Τσιμπεμπέ. Εξέτισε ο χαφ Τραορέ, επιστρέφει και ο αμυντικός χαφ Μαϊγκά, νέα απώλεια ο χαφ Μαζίζ που χτύπησε στην πρεμιέρα.