22η αγωνιστική

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης.

*Στον πρώτο γύρο: Τόσου – Καβασάκι 0-2

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Από την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Καβασάκι, μετά και από εκείνη κόντρα στην Γιοκοχάμα Μαρίνος (2-0 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Τόρου Όνικι φιλοξενήθηκε από τη Σιμίζου, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από πέντε λεπτά, έφτασε στην ανατροπή, χάρη στα τέρματα των Κομπαγιάσι (32′) και Οσίμα (64′)

Έκτη νίκη στα εφτά τελευταία παιχνίδια της (6-0-1), φτάνοντας τους 39 βαθμούς, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Επιπλέον, με 16 γκολ παθητικό έχει τη δεύτερη καλύτερη άμυνα. Πέντε νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια, χωρίς να δεχθεί και κάποιο γκολ. Άπαντες παρόντες για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Σιμίζου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G & Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στον Stoiximan)

Το Καβασάκι – Τόσου παίζει στον Stoiximan

ΤΟΣΟΥ

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Τόσου προέρχεται από τη δεύτερη σερί της νίκη, μετά και από εκείνη κόντρα στην Τσερέζο Οσάκα (1-0 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Μάσιμο Φικαντέντι φιλοξένησε την Ουράβα, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με σκορ 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Τακαχάσι στο 53ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση.

Έφτασε έτσι τους 21 βαθμούς και “έπιασε” την Β-Βάρεν Ναγκασάκι στην 15η θέση, όπου και υπερτερεί, έχοντας καλύτερη διαφορά τερμάτων. Παράλληλα, με 17 γκολ στο ενεργητικό της, διαθέτει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας ακόμη τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες μακριά από την έδρα της, έχοντας σκοράρει μια φορά στις έξι τελευταίες της. Τραυματίες είναι οι Τάκου Ακαχόσι (ΤΕ 0/0) και Τσο Ντονγκ (ΕΠ 14/2).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ουράβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.