3η αγωνιστική

*Αήττητη η Καβασάκι στα πέντε τελευταία εντός της με αντίπαλο την Κιότο, έχοντας επικρατήσει στα 4/5.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 4-5 από τη Τζούμπιλο Ιβάτα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-3 (6′, 18΄, 29′) και παρότι ισοφάρισε με τους Έρισον (36′, 55′) και Μαρσίνιο (59′), δέχθηκε και τέταρτο τέρμα με πέναλτι στο 80′. Ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο πέντε λεπτά μετά με τον Γιαμάντα, όμως στις καθυστερήσεις δέχθηκε και πέμπτο γκολ με πέναλτι.

Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η Καβασάκι. Πιο συγκεκριμένα, για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόρου Όνικι υποδέχθηκε τη Τζούμπιλο Ιβάτα, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με το εντυπωσιακό 4-5. Μπορεί να είχε πολύ περισσότερες τελικές προσπάθειες από την αντίπαλο της, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να της χαρίσει και κάτι το θετικό, παρότι ισοφάρισε σε 3-3 και 4-4 αντίστοιχα.

Έχασε έτσι την ευκαιρία να διπλασιάσει τις νίκες της, μετά και το εκτός 1-2 επί της Σονάν Μπελμάρε, στην πρεμιέρα. Ψάχνει αντίδραση τώρα, αγωνιζόμενη και πάλι μπροστά στο κοινό της.

Καβασάκι Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 8/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΙΟΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Σονάν Μπελμάρε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 15′ και παρότι ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Τογιοκάβα, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 82′.

Δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης μετά και τα δυο πρώτα παιχνίδια της η Κιότο. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Τζο Γκι-Τζάε υποδέχθηκε τη Σονάν Μπελμάρε, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς, μπορεί να βρέθηκε πίσω από νωρίς, ωστόσο ισοφάρισε άμεσα και στην πορεία είχε ευκαιρίες για την ανατροπή. Δεν τις εκμεταλλεύτηκε όμως και το “πλήρωσε” με δεύτερο τέρμα προς το φινάλε.

Παραμένει έτσι στον ένα βαθμό, που απέσπασε στην πρεμιέρα, μετά και το εκτός 1-1 με την Κασίβα. Στα θετικά για την ίδια, το γεγονός ότι δεν αντιμετωπίζει κάποιο αγωνιστικό πρόβλημα για τη σημερινή αναμέτρηση.