*7η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΚΑΒΑΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μια νέα αρχή προσπαθεί να κάνει η Καβάλα, που περιμένει τη μεταγραφική περίοδο για να δημιουργήσει μια κανονική ομάδα, που θα είναι ανταγωνιστική σ’ όλα τα παιχνίδια. Έρχεται από εκτός έδρας ήττα 7-0 κόντρα στον Θεσπρωτό πριν από δύο εβδομάδες, την περασμένη αγωνιστική είχε ρεπό, σήμερα επιστρέφει στη δράση. Θα έχει για πρώτη φορά τον Αλεξάντερ Νούρι στην άκρη του πάγκου, καθώς ο 42χρονος κόουτς παρουσιάστηκε χθες επισήμως απ’ τη διοίκηση. Ξεκίνησε την καριέρα του ως προπονητής στα τμήματα υποδομής της Όλντενμπουργκ, έχει εργαστεί επίσης στη Βέρντερ Βρέμης ως βοηθός, πρώτος και υπηρεσιακός, το 2018 καθοδήγησε την Ίνγκολσταντ σε 8 ματς, τελευταίος του σταθμός ήταν η Χέρτα Βερολίνου ως βοηθός και υπηρεσιακός. Η Καβάλα μετρά 3/3 ήττες με Πιερικό (7-0 εκτός), Ξάνθη (0-6 εντός) και Θεσπρωτό, παίζει με ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές, τον Ιανουάριο το ρεπορτάζ αναφέρει ότι θα ενισχυθεί.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 7-0 κόντρα στον Θεσπρωτό στις 28 Νοεμβρίου. Στο 4-0 το ημίχρονο, ακολούθησαν άλλα τρία γκολ μετά το 67’ για τον Θεσπρωτό.

ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*3/3 Over 5.5 μετρά στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Δε σκόραρε σε κανένα απ’ τα τρία ματς πρωταθλήματος.

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Είναι αποτελεσματικός στην έδρα του ο Αλμωπός, το έδειξε και την περασμένη εβδομάδα με το 1-0 επί του Θεσπρωτού. Το γκολ του Ρόβα στο τρίτο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα της Αριδαίας, που ήλεγξε την κατάσταση και δεν επέτρεψε στον Θεσπρωτό να απειλήσει. Δίκαιο το αποτέλεσμα. Επιστροφή στις νίκες για τον Αλμωπό, που μετρά 3/3 νίκες εντός έδρας και 3/3 ήττες εκτός έδρας! Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας με 9 πόντους, στο -4 απ’ τη δεύτερη Ξάνθη. Οι εκτός έδρας αποστολές του μέχρι στιγμής ήταν ιδιαίτερα απαιτητικές, έπαιξε σε Βέροια, Αναγέννηση Καρδίτσας και Ξάνθη, η σημερινή είναι πιο βατή. Επιστρέφει ο Μπακουτσής (Μέσος, 4).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Θεσπρωτού. Το γκολ ο Ρόβας στο 3’.