*Προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ισλανδίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία Ακουρέιρι – Γκρίνταβικ.

ΑΚΟΥΡΕΪΡΙ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-0) από τη Στιαρνάν. Από ένα γκολ πέτυχαν Γκούντμουντσον (29′), Σιγκούργκεϊρσον (51′), Χάλντορσον (62′) και Άτλασον (83′).

Σε ελεύθερη πτώση βρίσκεται η Ακουρέιρι στο πρωτάθλημα. Μετράει τέσσερις ήττες (δίχως να σκοράρει) σε πέντε αναμετρήσεις, διάστημα στο οποίο επικράτησε μόνο της Φραμ (4-2 εντός). Συγκεντρώνοντας 14 βαθμούς καταλαμβάνει την 5η θέση και βρίσκεται στο -14 από την πρωτοπόρο Βίκινγκουρ.

Στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις η Ακουρέιρι μάζεψε συνολικά 12 φορές την μπάλα από τα δίχτυα της. Διατηρείται αήττητη εντός έδρας σε τρεις αναμετρήσεις με την Γκρίνταβικ (2-1-0).

ΑΚΟΥΡΕΪΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΡΙΝΤΑΒΙΚ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-0) από την Αφτουρέλντινγκ. Σκόραρε ο Σέβαρσον με πέναλτι στο 15′, προτού οι γηπεδούχοι μείνουν με δέκα παίκτες δέκα λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Μαρτέινσον (43′) και Κόγκιτς (86′).

Εννέα αναμετρήσεις κράτησε το αήττητο σερί της Γκρίνταβικ (7-2-0). Την Πέμπτη επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 3-0 από την Αφτουρέλντινγκ, υποχωρώντας στην 3η θέση της δεύτερης κατηγορίας (σ.σ. βρίσκεται στο -3 από την πρωτοπόρο Φιόλνιρ).

Η Γκρίνταβικ παρουσιάζεται άκρως ανταγωνιστική μακριά από το σπίτι της πανηγυρίζοντας πέντε σερί νίκες: Κράτησε το μηδέν στις τέσσερις και πέτυχε τουλάχιστον από δύο γκολ σε ισάριθμες. Αγνοεί τη νίκη σε έξι αναμετρήσεις με την Ακουρέιρι (0-1-5), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.