*Φάση των “16” του Κυπέλλου Ισλανδίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στο πρωτάθλημα: Ακουρέιρι – Φραμ 2-2

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΚΟΥΡΕΪΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-1) από την Μπρέινταμπλικ. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με Τόρβαλντσον (24′), Σβάντορσον (65′, 81′) και Εϊνάρσον (70′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ανταλστέινσον (89′).

Με σκυμμένο κεφάλι επέστρεψε από την έδρα της πρωτοπόρου Μπρέινταμπλικ η Ακουρέιρι την Δευτέρα, γνωρίζοντας τον διασυρμό με 4-1. Προσπάθησε, αλλά ήταν αδύνατο να περιορίσει τη δυναμική των αντιπάλων της, δίνοντας συνέχεια σε αρνητικό σερί τεσσάρων αγωνιστικών (0-1-3).

Με τους 17 βαθμούς που συγκέντρωσε καταλαμβάνει την 5η θέση του πρωταθλήματος, γνώρισε μόλις μία ήττα σε έξι εντός έδρας αναμετρήσεις από τη Στιαρνάν (2-0) στις 21 Μαΐου: Στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία.

ΑΚΟΥΡΕΪΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΦΡΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εντός) με τη Βεστμανάεγιαρ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Μπιάρνασον (2′ πεν., 22′), απάντησε ισάριθμες ο Μάγκνουσον (3′, 39′ πεν.). Στο 50′ ανατράπηκαν τα δεδομένα με χατ τρικ του Μάγκνουσον, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χίλμαρσον (61′).

Επτά βαθμούς πίσω από τη σημερινή αντίπαλό της βρίσκεται η Φραμ στη μεγάλη κατηγορία της Ισλανδίας, παραμένει αήττητη σε τέσσερις αναμετρήσεις με απολογισμό 1-3-0. Την Δευτέρα αναδείχθηκε ισόπαλη με τη Βεστμανάεγιαρ (3-3 εντός) σε μία άκρως συναρπαστική αναμέτρηση με πλούσιο θέαμα.

Δεν ήταν καλύτερη της αντιπάλου της, αντέχοντας με δέκα ποδοσφαιριστές στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Σε εννέα εκτός έδρας αναμετρήσεις η Φραμ πανηγύρισε μόλις μία νίκη (τρεις ισοπαλίες, πέντε ήττες): Αυτή κόντρα στη Λέικνιρ (2-1) στις 16 Μαΐου.