*4η αγωνιστική.

*Ισορροπία στα τελευταία 9 ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, μετρούν από τέσσερις νίκες, ενώ ένα ματς έληξε ισόπαλο.

*Από 5/6 μεταξύ τους Under 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Super League

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 κόντρα στον Ολυμπιακό. Το 1-0 ο Μπουχαλάκης στο 17’, το 2-0 έκανε ο Πεπ Μπιέλ στο 45’. Μείωσε ο Μεντόσα στο 49’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, το 2-1 ήρθε στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Ελ-Αραμπί.

Είχε δύσκολο έργο εκτός έδρας κόντρα στον Ολυμπιακό την περασμένη εβδομάδα, δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα, παρότι ήταν ανταγωνιστικός. Χωρίς θράσος στο πρώτο ημίχρονο, έχανε 2-0 στο 45’ και έβαλε δύσκολα στον εαυτό του, ωστόσο μείωσε με την έναρξη του δεύτερου μέρους με το απευθείας φάουλ του Μεντόσα. Είχε μεγάλη φάση για την ισοφάριση, ο Ολυμπιακός είχε επίσης σπουδαίες ευκαιρίες, όπως και δοκάρι. Το τελικό 3-1 ήρθε στο φινάλε με πέναλτι.

«Κρατήσαμε τη μπάλα στην κατοχή μας. Είναι πολύ δύσκολο να έχεις την κατοχή και να πιέζεις μια ομάδα ευρωπαϊκού επιπέδου. Η εμφάνιση για εμένα ήταν καταπληκτική. Δεν είναι τελικός το επόμενο ματς, ήμαστε στην 4η αγωνιστική ακόμη αλλά θέλουμε να κερδίσουμε», είπε ο κόουτς Σπανός. Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του μετά το εντός έδρας 0-0 με τον Λεβαδειακό, στην πρεμιέρα ο Ιωνικός ηττήθηκε εκτός έδρας 1-0 απ’ τον Παναθηναϊκό, εκεί ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δε συνέχισε στο ίδιο επίπεδο στο δεύτερο 45λεπτο. Πήρε χρόνο ο νεοαποκτηθείς μέσος Φαντιγκά. Πλήρης η αποστολή.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 3/4 0-1 Goal σε φιλικό και αγωνιστικό επίπεδο.

*Δεν έχει νίκη σε φιλικά και επίσημα (0-2-6).

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στον Παναιτωλικό. Το 0-1 ο Καρέλης στο 33’, το 1-1 έκανε ο Ροτάριου στο 50’. Ανώτερος ο Ατρόμητος στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, παθητικός ο Παναιτωλικός.

Δεν μπορεί να αισθάνεται ικανοποίηση για το εντός έδρας 1-1 κόντρα στον Παναιτωλικό, θα μπορούσε να κερδίσει με βάση την εικόνα του. Στο πρώτο ημίχρονο οι Περιστεριώτες ήταν πιο κινητικοί, έβγαλαν κάποιες φάσεις, αλλά δεν είχαν τρομερό τέμπο. Απ’ το πουθενά το γκολ του Παναιτωλικού με τον Καρέλη, προέκυψε κυρίως λόγω της έλλειψης αποτελεσματικότητας των στόπερ του Ατρομήτου. Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με άμεση ισοφάριση, η ομάδα του Κόουλμαν πίεσε, δεν είχε τρομερές ευκαιρίες, αλλά πλησίασε περισσότερο το γκολ.

«Δυσκολευτήκαμε αρκετά από έναν αντίπαλο αρκετά δυνατό, οργανωμένο επιθετικά και συμπαγή αμυντικά. Μπήκαμε αποφασισμένο στο δεύτερο ημίχρονο προκειμένου να κυριαρχήσουμε και αυτό με ικανοποίησε. Όμως μας έλλειψε η ουσία εκεί όπου πιέσαμε πάρα πολύ για να πάρουμε τη νίκη», είπε ο κόουτς Κόουλμαν. Πρώτη ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα για τον Ατρόμητο, που ερχόταν απ’ την εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στον ΠΑΟΚ, εκεί δέχτηκε γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Στην πρεμιέρα επικράτησε 3-1 εντός έδρας του ΟΦΗ.

Σε σχέση με πέρυσι, η ομάδα του είναι σαφώς πιο ποιοτική, πιο γρήγορη με την μπάλα στα πόδια, απομένει να φανεί αν θα έχει σταθερότητα. Έπαιξε βασικός ο Κεσχρίντα (δεξιός μπακ) κόντρα στον Παναιτωλικό, μπήκε αλλαγή ο Φρίτζονσον (μέσος). Επιστρέφει ο Κιβρακίδης (Αμυντικός, 2), πλήρης η αποστολή.