*9η αγωνιστική

*Και οι τέσσερις αγώνες τους στο παρελθόν, την διετία 2004-06, έχουν λήξει under 2,5, με την Ναούτικο να έχει τρεις νίκες και μία ισοπαλία.

ΙΤΟΥΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ιτουάνο έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Οπεράριο, αν και είχε προηγηθεί 0-2 με τέρματα των Κάιο Μέντες (18’), Ρόα Χιμένεθ (49’) και είχε αυτό το προβάδισμα ως τα τελευταία λεπτά. Δέχθηκε ένα γκολ από πέναλτι του Πάουλο Σέρτζιο στο 81’, ισοφαρίστηκε γρήγορα, από τον Μπραντάο στο 83’, ενώ το τρίτο γκολ ήρθε από τον Παβάνι στο 87ο λεπτό.

Η Ιτουάνο ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας από την Οπεράριο, σε έναν αγώνα που ουσιαστικά «αυτοκτόνησε», αφού προηγούταν με 0-2 ως το 81ο λεπτό της αναμέτρησης! Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στους τρεις τελευταίους αγώνες, αλλά στο γήπεδό της έχει μόνο μία ήττα σε 11 αγώνες το 2022, καμία στο εθνικό πρωτάθλημα. Μάλιστα εντός είναι αήττητη στους οκτώ τελευταίους αγώνες της, με πέντε νίκες.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά βρίσκεται σε απόσταση βολής – «αναπνοής» από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +1 για την ακρίβεια.

Απουσιάζουν ο τραυματίας επιθετικός Νέτο Μπερόλα και ο τιμωρημένος επιθετικός Κάλισον, αλλά επιστρέφουν από τιμωρία ο μέσος Λούκας Σικέιρα και ο αμυντικός Ραφαέλ Περέιρα.

Ιτουάνο Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G

*Εχει 6/11 G/G εντός έδρας το 2022, 2/4 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΑΟΥΤΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ναούτικο έφερε 1-1 εντός έδρας με την CSA, ισοφαρίζοντας με τον Βίκτορ Φεράζ στο 85’ το γκολ που δέχθηκε από τον Τζίβα στο 25’ και ενώ είχε γλιτώσει από το να δεχθεί ένα δεύτερο τέρμα νωρίτερα, αλλά έχοντας χάσει μία τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει από το πρώτο ημίχρονο!

Η Ναούτικο έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην CSA, δεύτερη ισοπαλία της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν έχει καταφέρει να πάρει τη νίκη. Η τελευταία μάλιστα ήρθε μακριά από την έδρα της, έχοντας πετύχει δύο σερί εκτός, πριν χάσει το πιο πρόσφατο παιχνίδι που έπαιξε.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά είναι ισόβαθμη με άλλες τέσσερις ομάδες, τρεις εκ των οποίων είναι εντός αυτής, ούσα στην τελευταία θέση παραμονής.

Από τα προηγούμενα παιχνίδια έλειψαν και μάλλον θα απουσιάσουν και σήμερα λόγω τραυματισμού οι αμυντικοί Γουέλινγκτον, Ζοάο Πάουλο, οι πλάγιοι μπακ Ερέντα, Μπράιαν και ο επιθετικός Κιέζα, ενώ χτύπησε και ο αριστερός μπακ Τζούνιορ Φερνάντες που θα μείνει εκτός για περίπου δύο εβδομάδες ακόμη.