*16η αγωνιστική

ΙΤΟΥΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ιτουάνο κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Γκουαρανί, ανοίγοντας το σκορ με τον Ραφαέλ Ελίας στο 30’. Και αφού ακυρώθηκε γκολ της αντιπάλου της άμεσα και έχασε πολλές ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο τέρμα, το κατάφερε τελικά στο 90’ με τον Νέτο Μπερόλα.

Η Ιτουάνο επικράτησε με 0-2 εκτός έδρας την Γκουαρανί, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, αλλά και οι δύο ήρθαν μακριά από την έδρα της! Σε αυτήν έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα της, με αυτήν την ήττα να είναι η πρώτη έπειτα από πέντε παιχνίδια στο εθνικό πρωτάθλημα, στα οποία είχε τρεις ισοπαλίες και δύο νίκες.

Ανέβηκε στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όμως είναι πάντα σε απόσταση βολής, στο +2 για την ακρίβεια, από την ζώνη του υποβιβασμού, αλλά έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο.

Ιτουάνο Στατιστικά

*Εχει 6/9 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 7/13 G/G εντός έδρας, 3/6 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρισιούμα έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Ναούτικο, ανοίγοντας το σκορ με τον Λέο Κόστα στο 32’. Αλλά δέχθηκε την ισοφάριση από τον Μπρούνο Μπίσπο στο 44’ και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο γκολκίπερ της απέκρουσε πέναλτι. Πάντως στο δεύτερο ημίχρονο αν μία ομάδα άξιζε τη νίκη, βάσει ευκαιριών που έκανε, αυτή ήταν η ίδια, εκμεταλλευόμενη και την αποβολή αντίπαλου παίκτη στο 63ο λεπτό.

Η Κρισιούμα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Ναούτικο, αν και πάλεψε αρκετά για να πάρει τη νίκη. Αυτό ήταν το τέταρτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, παίζοντας ταυτόχρονα αυτή την εποχή στο πολιτειακό της πρωτάθλημα. Μακριά από την έδρα της είναι αήττητη εδώ και τρία παιχνίδια, αλλά με δύο ισοπαλίες με ίδιο σκορ (1-1), στα δύο πιο πρόσφατα.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 8η θέση του, αλλά από πλευράς βαθμών απέχει τους ίδιους, πέντε για την ακρίβεια, τόσο από την ζώνη του υποβιβασμού, όσο και από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου.

Ο μέσος Λέο Γκονσάλβες χτύπησε σοβαρά και δύσκολα θα παίξει φέτος, ενώ εδώ και αρκετό καιρό λείπει και ο επίσης τραυματίας επιθετικός Τιάγκο Μάρκες, τραυματίστηκε και θα λείψει για λίγο διάστημα και ο επιθετικός Ραφαέλ Βίλου, ενώ εξέτισε την ποινή του ο πρώτος της σκόρερ και βασικότατος μέσος Μαρκίνιος Γκάμπριελ, αλλά έχει κάποιες ενοχλήσεις και ίσως απουσιάσει.