*24η αγωνιστική

Στον πρώτο γύρο: Κρισιούμα-Ιτουάνο 2-1

*5/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΙΤΟΥΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ιτουάνο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Α Μπε Σε Νατάλ, αν και προηγήθηκε με τον Γιαν Ρολίμ στο 54’, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Πάουλο Σέρτζιο στο 61ο λεπτό.

Η Ιτουάνο έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Α Μπε Σε Νατάλ, σε έναν αγώνα έξι βαθμών, με αυτήν να είναι η τρίτη της ισοπαλία με ίδιο σκορ στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη.

Η μοναδική νίκη που έχει πετύχει αυτό το διάστημα είναι στο γήπεδό της, απέναντι στην Τομπένσε, όμως γενικώς κερδίζει δύσκολα, κάτι που της κοστίζει.
Τουλάχιστον καταφέρνει και διατηρείται σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +6 αυτή την στιγμή, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ιτουάνο Στατιστικά

*10 σερί under 2,5 τελευταία παιχνίδια της

*9/11 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

*7/11 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κρισιούμα κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Λοντρίνα, ανοίγοντας το σκορ με τον Φαμπίνιο στο όγδοο λεπτό, πριν σκοράρει και δεύτερο γκολ με τον Άρλισον στο 48ο λεπτό.

Η Κρισιούμα έκανε αυτό που έπρεπε, δηλαδή κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Λοντρίνα, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στους τρεις τελευταίους αγώνες. Αλλά δεν κερδίζει στους τρεις πιο πρόσφατους εκτός, με δύο ήττες και μία ισοπαλία.

Πλέον βρέθηκε ξανά εκτός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στην άνοδο. Αλλά είναι στην πέμπτη θέση, σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα, εκεί που μπορεί να βρεθεί ξανά, αν κερδίσει απόψε.