*12η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν για πρώτη φορά στη σύγχρονη ιστορία τους

ΙΤΟΥΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ιτουάνο κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο, ανοίγοντας το σκορ με τον Φελίπε Σαράιβα στο 51ο λεπτό, ενώ ο Σκαρέσε στο 69’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ιτουάνο πέτυχε μόλις τη δεύτερη φετινή εκτός έδρας νίκη της, πάλι επί της ίδιας αντιπάλου! Αυτή τη φορά για το εθνικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 0-2 στο γήπεδο της Μποταφόγκο Σάο Πάουλο. Στο γήπεδό της κέρδισε έπειτα από δύο αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει, έχοντας νίκη και μία ισοπαλία.

Διατηρείται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας αποκτήσει μία μικρή απόσταση από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +3 από αυτήν.

Τραυματίες και απόντες είναι οι αμυντικοί Ραφαέλ Περέιρα, Ζόναθαν και ο μέσος Μπρούνο Ξαβιέρ.

Ιτουάνο Στατιστικά

*Εχει 8/13 N/G εντός έδρας

*Εχει 10/13 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε έχασε 0-3 εντός έδρας από την Σεαρά, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Βίτορ Γκάμπριελ στο 15’, ενώ το δεύτερο ήρθε από τον Έρικ στο 46ο λεπτό, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από πέναλτι του Γκιγιέρμε Καστίγιο στο 84ο λεπτό.

Η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε ηττήθηκε με 0-3 εντός έδρας από την Σεαρά, γνωρίζοντας δεύτερη σερί ήττα, τρίτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, όλες με ίδιο σκορ! Οι δύο εξ αυτών ήταν στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει παίξει μαριά από το γήπεδο της.

Υποχώρησε στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα της B’ Βραζιλίας, μένοντας λίγο πίσω, στο -4 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα που εξασφαλίζει άνοδο.

Τραυματίας είναι ο δεξιός μπακ Ροντρίγκο Σοάρες που θα χάσει και το σημερινό παιχνίδι, ενώ αναμένονται αλλαγές στην ενδεκάδα, κυρίως στη θέση του τερματοφύλακα και την αμυντική γραμμή.