2η αγωνιστική

Προκριματικά για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U19, η τελική φάση του οποίου θα διεξαχθεί στη Μάλτα το 2023.

*Όμιλοι των τεσσάρων ομάδων έκαστος. Στην Ελίτ φάση προκρίνονται οι δύο πρώτοι από κάθε όμιλο, αλλά και ο τρίτος με το καλύτερο ρεκόρ απέναντι στις δύο πρώτες.

*Οι αγώνες του 5ου ομίλου διεξάγονται στην Πολωνία.

*Οι δύο ομάδες έχουν έρθει αντιμέτωπες μόλις μια φορά στην ιστορία τους, με τους Βόσνιους να επικρατούν με 0-3, στο πλαίσιο των Μεσογειακών Αγώνων.

ΙΤΑΛΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη ήττα-σοκ με 0-2 από την Εσθονία, για την 1η αγωνιστική του ομίλου! Κυριάρχησε καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δημιουργώντας τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, αλλά δίχως ουσία, με την αντίπαλη άμυνα να αντέχει στην πίεση. Ψυχρολουσία στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Κοντράτσκι να δίνει το προβάδισμα στους Εσθονούς. Πριν καν καταλάβουν τι έγινε, οι Ιταλοί δέχτηκαν το τελικό 0-2 τρία λεπτά αργότερα!

Ξεκίνησε άσχημα τις υποχρεώσεις της στον όμιλο η ομάδα του κόουτς Μπολίνι, που τελείωσε το παιχνίδι με 20+ τελικές και δύο δοκάρια. Επιτακτικής ανάγκης η νίκη σήμερα, αν δε θέλει να μπει σε περιπέτειες για την επόμενη φάση.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Ιταλία U19 Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά.

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΟΣΝΙΑ-ΕΡΖΕΓΟΒΙΝΗ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 0-2 από την Πολωνία, για την 1η αγωνιστική του ομίλου. Δεν κατάφερε πολλά στον αγωνιστικό χώρο, με τους Πολωνούς να ανοίγουν το σκορ σε κρίσιμο χρονικό σημείο (0-1 στο 40′), ελέγχοντας το υπόλοιπο παιχνίδι. Η Βοσνία προσπάθησε, αλλά δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι, με το τελικό 0-2 να διαμορφώνεται στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με το αριστερό ξεκίνησαν οι υποχρεώσεις της στον όμιλο, με το σημερινό παιχνίδι να κρίνεται ως τελικός, αν θέλει να έχει ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση. Δύσκολο το έργο του κόουτς Ιβάνοβιτς, με τη Βοσνία να θέλει να προκριθεί για πρώτη φορά στην ιστορία της στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Τραυματίστηκε στο παιχνίδι με την Πολωνία ο Μούλαλιτς.