*16η αγωνιστική

*Η Τορκί κέρδισε στην πρώτη της επίσκεψη σε αυτό το γήπεδο στο παρελθόν, το 2015, αλλά από τότε έχει πέντε ήττες και μία ισοπαλία!

ΙΣΤΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ιστλεϊ έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Ριντ στο 13ο λεπτό, ενώ το δεύτερο ήρθε με πέναλτι του Κέλι στο 61’ και παρόλο που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 75’, ο Ντάλας στο 85ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ πάλι με πέναλτι.

Η Ιστλεϊ ηττήθηκε ξανά, έπειτα από πέντε αγώνες και δύο συνεχόμενες νίκες, με 3-0 εκτός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, αλλά επιστρέφει στην έδρα της, εκεί που παραμένει αήττητη τη φετινή σεζόν, με τέσσερις νίκες σε έξι αγώνες.

Επεσε οριακό στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση του για την ακρίβεια, με αποτέλεσμα να αποκτήσει την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, ούσα στο -4 πλέον, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Ιστλεϊ Στατιστικά

*Εχει 10/15 G/G στη σεζόν, 4/6 εντός έδρας

*Εχει τρία σερί over 2,5

*Εχει 4/6 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΤΟΡΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί αναδείχθηκε ισόπαλη 4-4 εντός έδρας με την Ολτρινχαμ, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, όπου βρέθηκε να χάνει 0-2 από δύο γκολ των Κον – Κλαρκ (6’), Ντινάνγκα (29’). Αλλά αντέδρασε και όχι μόνο ισοφάρισε με δύο τέρματα του Χολ (47’, 71’), προηγήθηκε με τέρμα του Λάπσλι στο 81ο λεπτό! Όμως ισοφαρίστηκε από τον Χουλμ στο 85’ και λίγο αργότερα έμεινε με 10 παίκτες, δεχόμενη και τέταρτο τέρμα από τον Κούπερ στο 90’, καταφέρνοντας τελικά να ισοφαρίσει με τον Κρόου στο 97’!

Η Τορκί έφερε δεύτερη ισοπαλία στους τρεις τελευταίους αγώνες μου δεν χάνει, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, όπου έδειξε χαρακτήρα και ικανότητα να ανατρέψει εις βάρος της σκορ με 0-2, όμως δεν άντεξε όταν προηγήθηκε με 3-2 και λίγο έλειψε να χάσει κιόλας, πριν ισοφαρίσει ξανά στο τέλος κυριολεκτικά. Πάντως στο πρωτάθλημα δεν κερδίζει εδώ και εφτά αγωνιστικές, με τέσσερις ήττες.

Συνεχίζει να είναι ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, αν και είναι στο -3 για την ακρίβεια, από τις θέσεις παραμονής, αλλά με τέτοια διαφορά τερμάτων που να μην μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής.

Εχει αρκετά προβλήματα απουσιών ενόψει της σημερινής αναμέτρησης. Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Ντα Σίλβα, αλλά τραυματίες είναι ο επιθετικός Αντριους που λείπει εδώ και λίγο καιρό από τους αγώνες της ομάδας του, πιο πρόσφατα χτύπησαν ο μέσος Εβανς και οι αμυντικοί Γουάιτ, Μάρτιν, ενώ τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Μάρσαλ.