*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Μπαρνέτ – Ιστλεϊ 3-1

*Η Μπαρνέτ έχει τέσσερις νίκες σε πέντε επισκέψεις της στην έδρα της Ιστλεϊ, με όλα τα παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο να έχουν λήξει over 2,5

ΙΣΤΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Ιστλεϊ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Σάουθεντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Λόιντ στο 34ο λεπτό, πριν πετύχει και δεύτερο τέρμα με τον Κάρτερ στο 72’, και παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε με τον Κάρντγουελ στο 77’, κατάφερε να σφραγίσει τη νίκη της με γκολ του ΜακΚίερναν στο 86ο λεπτό.

Η Ιστλεϊ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Σάουθεντ, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, αλλά πρώτη μακριά από την έδρα της στο πρωτάθλημα, έπειτα από 11 αγώνες! Και στο γήπεδό της έχει χάσει μόνο από τις δύο πρωτοπόρους, Νοτς Κάουντι και Ρεξαμ, όλη τη φετινή σεζόν, με εφτά νίκες και αυτές τις δύο ήττες στα εννιά τελευταία.

Ανέβηκε πάλι στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο -1 για την ακρίβεια, την έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών, κάτι που συμβαίνει σχεδόν από την αρχή της σεζόν, πέραν κάποιων μικροενοχλήσεων ορισμένων παικτών κατά διαστήματα.

Ιστλεϊ Στατιστικά

*Εχει 3/4 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 9/14 N/G εντός έδρας, πέντε σερί στα πιο πρόσφατα

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Τσέστερφιλντ, χάρη σε ένα χατ τρικ του Καμπάμπα, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό, «καθαρίζοντας» τον αγώνα με δύο γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, στο 77’ και στο 85’.

Η Μπαρνέτ έκανε μία εντυπωσιακή εμφάνιση, κερδίζοντας με 3-0 εντός έδρας την Τσέστερφιλντ, με αυτήν να είναι η δεύτερη σερί νίκη της χωρίς να δεχθεί καν γκολ! Και έχει πέντε νίκες στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, ενώ είναι αήττητη οκτώ σερί αγώνες πρωταθλήματος, με έξι νίκες, και ειδικά μακριά από την έδρα της δεν χάνει στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός στο πρωτάθλημα, με τρεις νίκες.

Διατηρείται εντός πρώτης επτάδας του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, παραμένοντας μάλιστα στην 5η θέση, ξεφεύγοντας στο +6 από την ομάδα που είναι στην όγδοη θέση.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.