*23η αγωνιστική

*Πέρυσι και τα δύο παιχνίδια τους, που έγιναν ίδια εποχή, έληξαν ισόπαλα.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΙΣΤΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ιστλεϊ επιβεβαίωσε την καλή της παράδοση απέναντι στην Τορκί, όταν την υποδέχεται, δεν πτοήθηκε ούτε από το γεγονός πώς βρέθηκε πίσω στο σκορ και τελικά κέρδισε με 2-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, πάλι στο γήπεδό της, παραμένοντας χωρίς ήττα για τρία σερί παιχνίδια. Αλλωστε αξίζει να σημειωθεί πώς το σημερινό είναι το πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι που παίζει στην έδρα της!

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση συγκεκριμένα, πλησιάζοντας λίγο πιο κοντά, στο -8 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο. Αντιθέτως ξέφυγε περισσότερο, στο +13 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ιστλεϊ κέρδισε την Τορκί εντός έδρας με 2-1, με ανατροπή, αφού βρέθηκε να χάνει από γκολ του Λιτλ στο 37’. Όμως ισοφάρισε με πέναλτι του Γουίλαν στο 53’, πριν φτάσει στην ολοκληρωτική ανατροπή του σκορ, με γκολ του Μπαρνέτ στο 67ο λεπτό.

Ιστλεϊ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί over 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 8/14 over 2,5 εντός έδρας, 6/11 στο πρωτάθλημα.

ΓΟΥΕΪΜΑΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουέιμαουθ έχει να αγωνιστεί δύο εβδομάδες περίπου, από τότε που κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Χάνγκερφορντ Τάουν, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών. Αυτή ήταν η επιστροφή της στις νίκες έπειτα από πέντε συνεχόμενες ήττες, πρώτη μακριά από την έδρα της έπειτα από δύο σερί ήττες.

Εχει βρεθεί εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 21η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά σε απόσταση βολής – «αναπνοής» από μία θέση παραμονής, στο -1 συγκεκριμένα.

Ο προπονητής της, Μπράιαν Στοκ, είπε πώς υπάρχουν κάποιοι παίκτες που λόγω ενοχλήσεων που είχαν από τον κορωνοϊό είναι αμφίβολοι, αλλά όπως τόνισε τα στοιχεία είναι εμπιστευτικά και δεν μπορεί να τα δημοσιοποιήσει. Σίγουρα θα λείψουν οι τραυματίες Μπράτον (ΤΕ), Τόμπσον (ΕΠ), με τον τελευταίο πιθανόν να είναι διαθέσιμος για το επόμενο παιχνίδι της ομάδας του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουέιμαουθ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Χάνγκερφορντ Τάουν, με τέρμα του ΜακΚουίντ στο 84ο λεπτό.