ΙΣΤ ΦΑΙΦ - ΣΤΡΑΝΡΑΕΡ Προγνωστικά

*Αγώνας εξ αναβολής

*Σε προηγούμενους γύρους: Στρανράερ – Ιστ Φάιφ 2-2

*Η Στρανράερ έχει να κερδίσει την Ιστ Φάιφ από το 2018, όταν το πέτυχε με 2-3 εκτός έδρας, έχοντας από τότε πέντε ήττες σε οκτώ αγώνες.

*Οι έξι τελευταίοι αγώνες τους σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει G/G, οι τέσσερις μαζί με over 2,5.

ΙΣΤ ΦΑΪΦ

Προηγούμενο ματς: Η Ιστ Φάιφ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Στενχάουσμιρ, αν και προηγήθηκε με τον Τρούτεν στο 15’, με την αντίπαλο της πιο απειλητική και επιθετική, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Γέιτς στο 61ο λεπτό.

Η Ιστ Φάιφ έφερε 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Στενχάουσμιρ, παραμένοντας για δεύτερο σερί αγώνα χωρίς ήττα, αν και η νίκη στο προηγούμενο παιχνίδι της είναι η μοναδική της στους οκτώ πιο πρόσφατους αγώνες της. Και ειδικά στην έδρα της δεν κερδίζει εδώ και τέσσερα παιχνίδια, αλλά με δύο σερί ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα, έχοντας μόνο μία νίκη και πέντε ήττες στα οκτώ τελευταία.

Εξακολουθεί να βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από μία ομάδα πίσω της, ενώ είναι μόλις στο +6 από την τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή!

Παραμένουν εκτός οι μακροχρόνια τραυματίες Γκάλαχερ (ΤΕ), ΜακΜάνους (ΜΕ).

Ιστ Φάιφ Στατιστικά

*Εχει 14/16 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 8/13 over 2,5 εντός έδρας

ΣΤΡΑΝΡΑΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Στρανράερ έχασε με το πολύ «βαρύ» 0-4 εντός έδρας από την Αλμπιον Ρόβερς, σε έναν αγώνα που «σφυροκοπήθηκε» από την αντίπαλο της. Και βρέθηκε να χάνει από πέναλτι του Ρέιλι στο 45ο λεπτό, ενώ δέχθηκε τρία τέρματα ακόμη στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου μέσα σε οκτώ λεπτά, από τους Μπέβαν (48’), Γουίλσον (54’), Ρέιλι (56’).

Η Στρανράερ ήταν τραγική και ηττήθηκε δίκαια και κατά κράτος με 0-4 εντός έδρας από την Αλμπιον Ρόβερς. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ήττα, ενώ ειδικά μακριά από το γήπεδό της έχει πέντε σερί ήττες, 11 σε 13 αγώνες, χωρίς να έχει κερδίσει ακόμη εκτός την φετινή αγωνιστική περίοδο!

Υποχώρησε στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά ακόμη βρίσκεται στο -3 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, αν και η διαφορά τερμάτων είναι τέτοια που μάλλον δεν μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής. Όμως ταυτόχρονα είναι, λόγω διαφοράς τερμάτων, σε απόσταση βολής, στο +3, από την τελευταία θέση που οδηγεί σε πλέι οφς παραμονής!