*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σριούσμπερι-Ίπσουιτς 0-3.

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπόλτον, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Χιρστ στο 44’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μπούργκες στο 68’.

Πέμπτη σερί νίκη για την Ίπσουιτς με μια πολύ καλή εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει από το πρώτο ημίχρονο κεφάλι στο σκορ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν, αλλά δεν τα κατάφεραν και στη συνέχεια βρήκε ξανά δίχτυα, «σφραγίζοντας» το τρίποντο.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, προκειμένου να εκμεταλλευτεί οποιοδήποτε στραβοπάτημα της Πλίμουθ, ώστε να βρεθεί στη 2η θέση του πρωταθλήματος, η οποία δίνει απευθείας άνοδο. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση, φαίνεται άλλωστε από τα αποτελέσματά της, ενώ προσπαθεί να επιβάλει το ρυθμό της κόντρα σε κάθε αντίπαλο, σκοράροντας με συνέπεια, ειδικά μπροστά στο κοινό της.

Ίπσουιτς Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μόρκαμ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Λέαχι από την άσπρη βούλα στο 33’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Στριτ στο 44’. Το 2-1 πέτυχε ο Κρόουλεϊ στο 45+1’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντάνκλεϊ στο 84’.

Πολύ καλή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για τη Σριούσμπερι. Κυριάρχησε στο ματς και κατάφερε να πάρει από το πρώτο ημίχρονο κεφάλι στο σκορ. Ακόμα κι όταν μείωσαν οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκε, βρίσκοντας στα τελευταία λεπτά κα πάλι δίχτυα, εκμεταλλευόμενη τα κενά που βρήκε.

Αρκετά δύσκολο το σημερινό ματς για κείνη, καθώς αντιμετωπίζει την πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αυτή την περίοδο, καθώς έχει δείξει πως δυσκολεύεται μακριά από το γήπεδό της, ακόμα κι αν βρίσκει δίχτυα. Γνωρίζει πως το να κυνηγήσει την εξάδα είναι ιδιαίτερα δύσκολο στην προκειμένη φάση, όμως παλεύει για να διατηρηθεί όσο ψηλότερα γίνεται στο βαθμολογικό πίνακα.