*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πλίμουθ-Ίπσουιτς 2-1.

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ρόδεραμ με σκορ 4-1, στα πλαίσια του τρίτου γύρου για το FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Χάμπφρις στο 43’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ουάσινγκτον στο 47’ με πέναλτι. Το 2-1 πέτυχε ο Τσάπλιν στο 74’ από την άσπρη βούλα, ενώ το 3-1 έκανε ο Λαντάπο στο 79’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπερν στο 87’ και πάλι από το σημείο του πέναλτι.

Εξαιρετική εμφάνιση και εύκολη πρόκριση για την Ίπσουιτς. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν κινδύνεψε σχεδόν καθόλου, όμως υπέκυψε σε παράβαση εντός περιοχής, δίνοντας τη δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να παραβιάσουν την εστία της.

Με τον αέρα της πρόκρισης και των πολλών γκολ έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, έχοντας φυσικά ως στόχο να πάρει το τρίποντο και να μειώσει την απόσταση από την κορυφή της βαθμολογίας. Είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια και ειδικά μπροστά στο κοινό της, όμως δυσκολεύεται να διατηρήσει το μηδέν παθητικό στις τελευταίες αναμετρήσεις της, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στοιχίσει πολύτιμους βαθμούς στη μάχη που δίνει για την απευθείας άνοδο.

Ίπσουιτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπρίστολ Ρόβερς, στα πλαίσια της φάσης των «8» του Λιγκ Τρόφι. Το 0-1 ο Βάινε στο 24’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Χάρντι στο 32’.

Πολύ καλή εμφάνιση και πρόκριση για την Πλίμουθ στα ημιτελικά του κυπέλλου. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, πίεσε έντονα και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, ενώ στην επανάληψη κράτησε μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της.

Συνέχεια στην εξαιρετική χρονιά θέλει να δώσει, έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία μετά την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου. Δεν λέει με τίποτα να ηττηθεί, αφού αυτή τη στιγμή βρίσκεται ξανά σε αήττητο σερί οκτώ αγώνων, ανεξαρτήτως διοργάνωσης, έχοντας αποτύχει να βρει δίχτυα μόλις σε μία από αυτές. Η εικόνα της αμυντικά είναι φανερά βελτιωμένη τελευταία, αφού κράτησε σε πολλά από τα παιχνίδια της το μηδέν παθητικό.