14η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Μπρόαντχεντ στο 16’.

Συνέχεια στις νίκες της έδωσε η Ίπσουιτς με μια ακόμα καλή εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα από το πρώτο ημίχρονο, διατηρώντας ως το τελευταίο σφύριγμα το υπέρ της προβάδισμα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε, κρατώντας το μηδέν στην εστία της.

Ασταμάτητη μοιάζει από την αρχή της σεζόν, διανύει μια εξαιρετική περίοδο και έχει θέσει βάσεις για να διεκδικήσει την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ. Σκοράρει ακατάπαυστα και με άνεση κόντρα σε κάθε αντίπαλο, ενώ δείχνει παράλληλα βελτίωση και στα αμυντικά της καθήκοντα, καθώς δέχεται με μεγαλύτερη δυσκολία γκολ. Διαθέτει μια από τις πιο δυνατές έδρες του πρωταθλήματος, μετρώντας πέντε νίκες σε έξι αγωνιστικές, έχοντας βρει δίχτυα 19 φορές, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δικά της 11.

Ίπσουιτς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μπουντού στο 44’ και το 2-0 ο Γουίτακερ στο 45+3’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Χάρντι στο 76’.

Επέστρεψε στις νίκες η Πλίμουθ με μια πολύ καλή εμφάνιση. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, βρίσκοντας και πάλι δίχτυα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από το τρίποντο που απέσπασε την προηγούμενη αγωνιστική. Γνώριμη αντίπαλος από την κοινή σεζόν που είχαν πέρσι στην Α’ Αγγλίας, όμως τη δεδομένη χρονική στιγμή μοιάζει να είναι πιο αδύναμη από εκείνη. Μαχητική μεν στις εξόδους της, όμως υποκύπτει αν βρεθεί υπό έντονη πίεση, αλλά μπορεί να γίνει εξίσου επικίνδυνη αν βρει χώρους.