Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΙΩΝΙΚΟΣ

Αήττητος παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα ο Ιωνικός, ο οποίος μετά από τέσσερις αγωνιστικές μετράει δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ηλία Καλοπήτα φιλοξενήθηκε από την Κιφησιά, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-2. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και πήραν το προβάδισμα στο παιχνίδι, χάρη στο τέρμα του Καραλή στο 17ο λεπτό, με την Κηφισιά να χάνει πέναλτι ένα λεπτό αργότερα. Στην επανάληψη ο Σαπαλίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, με την Κηφισιά να μειώνει απλά για το τελικό 1-2 στο 76′. Αυτή ήταν και η δεύτερη φετινή νίκη για τον Ιωνικό και η πρώτη μακριά από την έδρα του. Μετά από τέσσερις αγωνιστικές, μετράει οκτώ βαθμούς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση, τέσσερις βαθμούς πίσω από τους δυο πρωτοπόρους Εργοτέλη και Ερμή Ζωνιανών. Από το σημερινό παιχνίδι κόντρα στον Εργοτέλη, ο Ηλίας Καλοπήτας θα στερηθεί τις υπηρεσίες των Παπαδόπουλου, Σικαλιά και Κυριακίδη, οι οποίοι είναι τραυματίες, ενώ τιμωρημένος είναι και ο Μεϊμάρογλου.

Μετά και την τελευταία προπόνηση της ομάδας, χθες το πρωί, ο Ηλίας Καλοπήτας ανακοίνωσε την αποστολή, στην οποία βρίσκονται οι Αργυρίου, Βουρλούμης, Ζαφειρίδης, Ζέλο, Ιωσήπου, Καραλής Κατσίκιας, Καμαρά, Κολοβός, Κρητικός, Λέτσο, Ντούλιας, Παντελίδης, Παπασπύρος, Πέεφ, Προβατίδης, Σαλταπίδας, Σαπαλίδης, Σιμιτσής.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Κιφησιάς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Το χρέος του κάνει μέχρι τώρα ο Εργοτέλης, ο οποίος έχει πανηγυρίσει τη νίκη και στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάννη Χατζηνικολάου φιλοξένησε την Τρίγλια Ραφήνας, την οποία και νίκησε με 2-0. Οι Κρητικοί είχαν τον πλήρη έλεγχο, την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα, δημιουργώντας πλήθος ευκαιριών για περισσότερα γκολ. Το σκορ άνοιξε στο 74ο λεπτό ο Καϊμακαμούδης, με τον Κατσικοκέρη να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα πέντε λεπτά μετά. Πλέον, οι Κρητικοί βρίσκονται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και οδεύουν ολοταχώς προς την άνοδο. Στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στον Ιωνικό, ο στόχος είναι ξεκάθαρα η νίκη και το 5×5. Παράλληλα, περιμένει στραβοπάτημα του Ερμή Ζωνιανών, με σκοπό να παραμείνει μόνος πρώτος στη βαθμολογία. Ατομικό πρόγραμμα συνεχίζουν ακόμη οι Λεάλ, Καλέ και Χανιωτάκης.

Μετά και την τελευταία προπόνηση της ομάδας, χθες το πρωί, ο Γιάννης Χατζηνικολάου ανακοίνωσε την αποστολή, στην οποία βρίσκονται οι Στεφανάκος, Βασιλειάδης, Δημήτρης, Λυδάκης, Τζανής, Κοιλιάρας, Κολόκας, Κατσικοκέρης, Πολυχρονάκης, Καρράς, Γκοτσούλιας, Σηφάκης, Μισέλ, Βογιατζής, Ρουσάκης, Πόι, Μανουσάκης και Καϊμακαμούδης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Τρίγλιας Ραφήνας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.