3η αγωνιστική

*Μετρούν 7/10 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί ισοπαλία στα πρόσφατα 3 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΙΝΤΣΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 3-3 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Νταετζέον, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 8’ ο Μιουνγκ-Τζου Λι σκόραρε για το 1-0, ενώ στο 20’ ο Ορόμπο ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο 67’ ο Ιν-Γκιούν Κιμ σκόραρε για το 1-2, στο 77’ ο Ερνάντες ισοφάρισε σε 2-2 και στο 81’ ο Μποκού έκανε την ανατροπή σε 3-2. Στο 89’ ο Ιν-Γκιουν Κιμ ισοφάρισε σε 2-2. Στο 90+5’ αποβλήθηκε ο Ντονγκ-Μιν Κιμ για την Ιντσέον.

H Ιντσέον πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με αντίπαλο τη Νταετζέον (3-3) έπειτα από ένα χορταστικό παιχνίδι με πολλές φάσεις και γκολ εκατέρωθεν. Πρώτη συγκομιδή φέτος για το συγκρότημα του Σουνγκ-Χουάν Τζο, αφού μπήκε με… το αριστερό στη νέα σεζόν και ηττήθηκε στην έδρα της Σεούλ με σκορ 2-1. Μέτρια εμφάνιση, έψαξε τις αντεπιθέσεις κυρίως και παραχώρησε την κατοχή μπάλας στον αντίπαλο. Το θετικό είναι ότι δεν αναφέρθηκαν προβλήματα απουσιών και θα παραταχθεί πλήρης.

Ιντσέον Στατιστικά

*5 σερί παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/5 αναμετρήσεις είχαν over 2.5 γκολ

ΓΕΓΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Νταεγού, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 33’ ο Ρέις Σίλβα σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων στο πρώτο ημίχρονο. Στο 69’ ο Λούκας Μπαρσέλος ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Γέγιου δεν έχει ηττηθεί ακόμα στο νέο πρωτάθλημα, απέσπασε ισοπαλία και στην έδρα της Νταεγού (1-1) για τη δεύτερη αγωνιστική. Ίδιο αποτέλεσμα, αλλά δίχως γκολ στην πρεμιέρα, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της και “κόλλησε” στο μηδέν με αντίπαλο τη Σουγουόν, παρουσιάζοντας προβληματική εικόνα στα τελειώματα των φάσεων που δημιούργησε. Τραυματίστηκε σοβαρά ο μέσος Τσόι Γιουνγκ-Τζουν και θα μείνει εκτός για πολλούς μήνες.