Στις 21:45, η Τσεχία υποδέχεται το Βέλγιο για τη 2η αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Εντυπωσιακό το ξεκίνημα των Τσέχων στα προκριματικά την Τετάρτη, διέλυσαν την Εσθονία στο Ταλίν με 2-6! Αιφνιδιάστηκαν στο 12ο λεπτό από τον Σάπινεν για το 1-0, αλλά απάντησαν με 4 γκολ πριν το ημίχρονο και μέχρι το 56′ είχαν διαμορφώσει το 1-6! Μεγάλος πρωταγωνιστής ο χαφ της Γουέστ Χαμ, Σούτσεκ, που πέτυχε χατ τρικ! Τρεις σερί νίκες μετρούν οι Τσέχοι πιθανότατα θα παλέψουν με τους Ουαλούς για τη δεύτερη θέση στον όμιλο.

Νικηφόρα ξεκίνησαν και τα προκριματικά του Μουντιάλ οι Βέλγοι, την Τετάρτη ξεπέρασαν το εμπόδιο της Ουαλίας με 3-1 εντός έδρας. Ο Γουίλσον άνοιξε το σκορ για τους Βρετανούς, αλλά οι Ντε Μπρούινε και Θόργκαν Αζάρ γύρισαν το ματς μέχρι το 28′. Ο Λουκάκου “κλείδωσε” τη νίκη από την άσπρη βούλα στο 73ο λεπτό.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της interwetten.gr, το Βέλγιο είναι το φαβορί του αγώνα. Ο άσος προσφέρεται στο 5.50, το “Χ” στο 3.85 και το διπλό στο 1.65.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.