Interwetten: Πλήθος αγορών στο Χιλή – Βενεζουέλα (14/10)

Ανανεώθηκε:
interwetten

Στις 03:00, Χιλή και Βενεζουέλα κοντράρονται για τα προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου, με την Interwetten, να διαθέτει το ματς με πλήθος στοιχηματικές αγορές.

Χιλή – Βενεζουέλα στη Interwetten

Νίκησε με 2-0 μέσα στην έδρα της η Χιλή την Παραγουάη, μετά από πέντε αγωνιστικές μακριά από τρίποντο στα προκριματικά, ανεβαίνοντας στους 10 βαθμούς στην 8η θέση. Σημαντική επικράτηση για τους γηπεδούχους, που πήραν το προβάδισμα στο 68΄ από τον Μπρερετόν, με τον Ίσλα να πετυχαίνει επίσης γκολ στο 72΄. Δύο λεπτά αργότερα, η ομάδα έδωσε το πλεονέκτημα στους αντιπάλους, μένοντας με 10 παίκτες , μετά από αποβολή του Αρανγκίζ, όμως τίποτα ουσιαστικό δεν άλλαξε.

Επιβλήθηκε η Βενεζουέλα επί του Εκουαδόρ, με 2-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη μετά από έξι αγώνες στα προκριματικά. Μάλιστα, “έτρεχε” αρνητικό σερί, καθώς και στα έξι προηγούμενα ματς είχε ηττηθεί. Με ανατροπή ήρθε το τρίποντο, καθώς στο 37΄ παραβιάστηκε με πέναλτι η εστία των γηπεδούχων, με τον Ματσίς να μειώνει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+1΄) και τον Μπέγιο να σκοράρει για τη νίκη στο 64΄. Παρά το θετικό αποτέλεσμα, η ομάδα παραμένει τελευταία στην κατάταξη βαθμολογίας, με μόνο 7 βαθμούς.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της interwetten, προβάδισμα στο ματς έχει η Χιλή. Συγκεκριμένα, ο άσος είναι στο 1.43, η ισοπαλία στο 4.40, και το διπλό στο 7.75.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Χιλής, το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο (στο 2.20 το 1ο ημίχρονο ”Χ”)
  • Στους τέσσερις από τους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες της Βενεζουέλας, μπήκαν τουλάχιστον τρία τέρματα (στο 1.80 το Over 2.5)

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές, για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκορ, μεταξύ άλλων.