Interwetten: Πλήθος αγορών στο Μπαρτσελόνα – Βαλένθια (17/10)

Ανανεώθηκε:
interwetten

Στις 22:00, Μπαρτσελόνα και Βαλένθια μάχονται για την 9η αγωνιστική της La Liga, με την Interwetten προσφέρει πληθώρα αγορών για το ματς.

Μπαρτσελόνα – Βαλένθια στη Interwetten

Στις ήττες ξαναγύρισε η Μπαρτσελόνα στο πρωτάθλημα, δεχόμενη το 2-0 εκτός έδρας, από την Ατλέτικο Μαδρίτης. Ήταν μάλιστα η δεύτερη συνεχόμενη σε όλες τις διοργανώσεις μετά από αυτή κόντρα στην Μπενφίκα (3-0) για το Τσάμπιονς Λιγκ. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργώντας φάσεις αλλά χωρίς ουσία. Στο 23΄ δέχτηκε το πρώτο τέρμα, με το δεύτερο να ακολουθεί στο 44΄. Δεν φάνηκε καθόλου ανταγωνιστική στο πρώτο μέρος, απειλώντας περισσότερο στο δεύτερο μέρος. Έχει μόλις 12 βαθμούς και είναι στην 9η θέση.

Λευκή ισοπαλία ήρθε για την Βαλένθια την περασμένη αγωνιστική, που παρέμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με την Κάντιθ. Οι ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς, με τους φιλοξενούμενους να αποκτούν τους 12 πόντους για την όγδοη θέση. Σε μια χαλαρή αναμέτρηση, η ομάδα διατήρησε ασφαλή την περιοχή της, έχοντας  μακράν το μεγαλύτερο ποσοστό κατοχής μπάλας, και τις περισσότερες ευκαιρίες για γκολ. Χωρίς, όμως, να μπορέσει να τελειώσει τις φάσεις.

Με βάση τις αποδόσεις της interwetten, πιο κοντά στη νίκη είναι η Μπαρτσελόνα. Ειδικότερα, ο άσος βρίσκεται στο 1.55, το ”Χ” στο 4.40, και το διπλό στο 5.50.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια της Μπαρτσελόνα, δεν κατάφεραν να πετύχουν γκολ και οι δύο ομάδες (στο 2.00 το No Goal)
  • Στους τέσσερις από τους έξι τελευταίους αγώνες της Βαλένθια, το πρώτο ημίχρονο έληξε “Χ” (στο 2.40 το 1ο ημίχρονο ισοπαλία)

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές, για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκορ, μεταξύ άλλων.