Interwetten: Ολυμπιακός – Άρης με κορυφαίες αγορές (21/02)

Ανανεώθηκε:
interwetten

Στις 19:30, ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Άρη για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Ολυμπιακός – Άρης στην Interwetten

Άμεση επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό μετά το 2-1 στο ντέρμπι της Λεωφόρου. Την Πέμπτη έκανε βήμα πρόκρισης στους “16” του Europa League με το 4-2 επί της PSV Αϊντχόφεν. Τρελό πρώτο ημίχρονο στο “Καραϊσκάκης”, η μία μεγάλη φάση διαδεχόταν την άλλη και οι δύο ομάδες αντάλλαξαν τέρματα για το 2-2 στο 39ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ελ Αραμπί έκλεψε την μπάλα και σκόραρε για το 3-2, με το Μασούρα να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 83ο λεπτό και να διευκολύνει το έργο της ρεβάνς στην Ολλανδία.

Στον Άρη φαίνεται πως χάθηκε το μομέντουμ από την σπουδαία εμφάνιση και το πειστικό διπλό στο ΟΑΚΑ επί της ΑΕΚ (0-2). Η ήττα στον Πειραιά για το Κύπελλο (2-1) άφησε ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς του “Βικελίδης”, ωστόσο την Κυριακή οι κιτρινόμαυροι γκέλαραν στον εντός έδρας αγώνα με τον Παναιτωλικό. Οι Αγρινιώτες αμύνθηκαν σθεναρά, επωφελήθηκαν και από τις άσχημες καιρικές συνθήκες και κράτησαν τον Άρη στη “λευκή” ισοπαλία.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της interwetten.gr, ο Ολυμπιακός είναι το ξεκάθαρο φαβορί του αγώνα. Ο άσος προσφέρεται στο 1.55, το “Χ” στο 4.10 και το διπλό στο 6.00.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.