Στις 21:45, η Μίλαν αντιμετωπίζει στην έδρα της τη Νάπολι για την 27η αγωνιστική της Σέριε Α και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Βαθμολογικές απώλειες είχε το προηγούμενο διάστημα η Μίλαν, αλλά φαίνεται να βρίσκει ξανά τη φόρμα της. Μετράει δύο νικηφόρα αποτελέσματα στα πιο πρόσφατα τρία ματς της στο ιταλικό πρωτάθλημα, όλες μακριά από το γήπεδό της. Κέρδισε τη Ρόμα με 2-1 και πιο πρόσφατα και τη Βερόνα με 2-0. Το σύνολο του Πιόλι διαθέτει μία από τις καλύτερες επιθέσεις τη κατηγορίας, έχοντας πετύχει 50 γκολ. Είναι στη 2η θέση της κατάταξης, στο -6 από την κορυφή. Τελευταία αναδείχτηκε ισόπαλη στο Μάντσεστερ με τη Γιουνάιτεντ (1-1) για το Γιουρόπα Λιγκ.

Σε καλή αγωνιστική κατάσταση είναι η Νάπολι, που έχει παραμείνει μακριά από την ήττα σε τέσσερα διαδοχικά ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Βέβαια, μεταξύ αυτών ήταν και η ρεβάνς κόντρα στη Γρανάδα για το Γιουρόπα Λιγκ (2-1), από το οποίο αποκλείστηκε, αφού έχασε με 2-0 στην πρώτη αναμέτρηση ανάμεσά τους. Στο ιταλικό πρωτάθλημα εσχάτως κέρδισε την Μπολόνια εντός έδρας με 3-1. Στον βαθμολογικό πίνακα βρίσκεται στην 6η θέση, που χαρίζει ευρωπαϊκή συμμετοχή, στο -2 από την 5η.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της interwetten.gr, η Μίλαν έχει τον πρώτο λόγο, αν και οριακά, για νίκη σήμερα. Στο 2.60 προσφέρεται ο άσος, στο 3.25 το “Χ” και στο 2.80 το διπλό.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

• Στα τρία από τα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια της Μίλαν το αποτέλεσμα μετά από 45 λεπτά ήταν ισοπαλία (στο 2.15 αποτέλεσμα ημιχρόνου Χ)
  • Στις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις της Νάπολι σημειώθηκαν τέσσερα γκολ τουλάχιστον (στο 2.95 το Over 3.5 σήμερα)

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.