Interwetten: Άρης – Παναθηναϊκός με κορυφαίες αγορές (12/05)

Ανανεώθηκε:
interwetten logo 2019

Στις 19:30, ο Άρης υποδέχεται τον Παναθηναϊκό για την 9η αγωνιστική των playoffs της Super League και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Άρης – Παναθηναϊκός στην Interwetten

Δεν έχει καταφέρει να κερδίσει ο Άρης εδώ και τέσσερα παιχνίδια στα πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ. Σε αυτό το διάστημα έχει απολογισμό δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Τελευταία αγωνίστηκε κόντρα στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και ηττήθηκε με 2-0. Δεν σημείωσαν αξιόλογες ευκαιρίες οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο, ενω στο δεύτερο υποδείχτηκε πέναλτι του Σάσα στον Κρμέντσικ, με το οποίο άνοιξε το σκορ. Οι “κίτρινοι” προσπάθησαν να γίνουν πιο επιθετικοί αλλά δέχτηκαν κι άλλο τέρμα στις καθυστερήσεις. Είναι στην 3η θέση και στο -5 από τον ΠΑΟΚ.

Έξι αναμετρήσεις μακριά από τη νίκη έχει παραμείνει ο Παναθηναϊκός στο πρωτάθλημα. Πιο πρόσφατα, έχασε μέσα στη Λεωφόρο από την ΑΕΚ με 0-1 και έτσι έμεινε εκτός Ευρώπης του χρόνου. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 50’, είχε καλή στιγμή με τον Χατζηγιοβάνη. Κλώτσησε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει και να διατηρήσει ελπίδες για ευρωπαϊκό εισιτήριο στις καθυστερήσεις. Ο Μακέντα κέρδισε πέναλτι από τον Νεντελτσιάρου, εκτελώντας το ο ίδιος και στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι. To αποτέλεσμα οδήγησε στο “διαζύγιο” με τον Μπόλονι. Βρίσκεται πλέον στο -6 από την 4η ΑΕΚ.

Με βάση με τις αποδόσεις της interwetten.gr, ο Άρης είναι το φαβορί για το τρίποντο. Συγκεκριμένα, ο άσος είναι στο 1.80, το “Χ” στο 3.45 και το διπλό στο 4.80.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.