Interwetten: AEK – Παναθηναϊκός με κορυφαίες αγορές (21/04)

Ανανεώθηκε:
interwetten

Στις 21:30, η ΑΕΚ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό για την 5η αγωνιστική των playoffs και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

AEK – Παναθηναϊκός στην Interwetten

Δεύτερη σερί νίκη για την ΑΕΚ την Κυριακή απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης με 3-1. Δίκαιη επικράτηση για την Ένωση παρότι δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης. Δεν κράτησε για πολύ το προβάδισμά της στο πρώτο ημίχρονο, αφού ο Ριέρα ισοφάρισε το τέρμα του Γαλανόπουλου. Ο Λόπες λύτρωσε την ομάδα του στο 85′ και ο Αλμπάνης στο 95′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Έτσι η ΑΕΚ διατηρήθηκε ισόβαθμη με τον ΠΑΟΚ στους 54 πόντους, 5 περισσότερους από τον σημερινό της αντίπαλο.

Ήττα-μαχαιριά στις ευρωπαϊκές του φιλοδοξίες δέχθηκε την Κυριακή ο Παναθηναϊκός, εντός έδρας από τον Άρη. Προηγήθηκε με κεφαλιά Σανκαρέ στο ημίωρο, γλίτωσε από αυστηρό πέναλτι στο φινάλε του ημιχρόνου και όλα άλλαξαν στο 7ο λεπτό της επανάληψης. Η αποβολή του Μαουρίσιο έφερε κατάρρευση στην ομάδα των “πρασίνων”, οι οποίοι δέχθηκαν ασφυκτική πίεση από τον Άρη και κατά συνέπεια δύο τέρματα μέσα σε 4 λεπτά για την ανατροπή.

Με βάση με τις αποδόσεις της interwetten.gr, η ΑΕΚ έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη. Συγκεκριμένα, ο άσος είναι στο 1.95, το “Χ” στο 3.35 και το διπλό στο 4.10.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.