8η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-1 επί της Νουέβε ντε Οκτούμπρε, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Προηγήθηκε στο ένατο λεπτό με τον Ντουράδο και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση δυο λεπτά αργότερα, στην πορεία πέτυχε ακόμη τέσσερα τέρματα με τους Ντουράδο (49′, 75′), Κινιόνεζ (αυτ. 66′) και Εστεβάο (83′). Είχε αριθμητικό πλεονέκτημα από το 60′ και έπειτα.

Αήττητο σερί έντεκα αγώνων για την Ιντερνασιονάλ, με πέντε νίκες και έξι ισοπαλίες, σε όλες τις διοργανώσεις. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Μάνο Μενέσες υποδέχθηκε τη Νουέβε ντε Οκτούμπρε, στα πλαίσια του Κόπα Σουνταμερικάνα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 5-1. Μπορεί να τα βρήκε λιγάκι σκούρα, όμως εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντουράδο, πήρε το τρίποντο.

Παράλληλα, εξασφάλισε την πρώτη θέση του ομίλου της και την πρόκριση στα νοκ άουτ, εκμεταλλευόμενη και την απώλεια της Γκουαϊρένια. Στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει την Κόλο Κόλο από τη Χιλή. Στο πρωτάθλημα, έρχεται από το εκτός 1-1 με τη Κουιάμπα, που ήταν και η τέταρτη διαδοχική ισοπαλία εντός των συνόρων, με την οποία έφτασε τους δέκα βαθμούς σε επτά αγωνιστικές. Εκτός για τις επόμενες δέκα ημέρες θα μείνει ο Μαουρίτσιο, ενώ πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει και ο Αλεμάο. Εκτίει τιμωρία ο Μερκάδο.

Ιντερνασιονάλ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Λίγκα ντε Κίτο, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Βρέθηκε πίσω στο 29ο λεπτό, για να ισοφαρίσει εν τέλει με το τέρμα του Μπαράλιας στο 65′.

Ένα αήττητο σερί τριών αγώνων “τρέχει” η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Ζορζίνιο Κάμπος φιλοξενήθηκε από τη Λίγκα ντε Κίτο, στα πλαίσια του Κόπα Σουνταμερικάνα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Αρκετά καλή η παρουσία που είχε σε μια αρκετά δύσκολη έδρα, λόγω και του υψομέτρου, κατάφερε να αποσπάσει κάτι το θετικό και να φύγει με το κεφάλι ψηλά.

Έκανε την έκπληξη και πήρε την πρόκριση για τα νοκ άουτ, τερματίζοντας πρώτη στον όμιλο, μόλις στη δεύτερη παρουσία της στη διοργάνωση. Τώρα, θα βρει απέναντί της την Κλαμπ Ολίμπια από την Παραγουάη. Στο πρωτάθλημα, έρχεται από το εντός 2-0 επί της Κοριτίμπα, που ήταν και η πρώτη φετινή νίκη εντός συνόρων, παραμένοντας έτσι χαμηλά στην κατάταξη. Συμπλήρωσε κάρτες ο Έντσον Φελίπε και θα μείνει εκτός απόψε.