ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ

Να εκμεταλλευτεί το πολύ καλό της ξεκίνημα στη νέα χρονιά θέλει η Ίντερ Τούρκου, η οποία στοχεύει φέτος να κάνει ακόμη καλύτερη πορεία σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Την περασμένη χρονιά κατάφερε να φτάσει μέχρι τον τελικό, ωστόσο εκεί γνώρισε την ήττα από την Μάριεχαμν, με 2-1. Στον προηγούμενο γύρο, η Ίντερ Τούρκου φιλοξενήθηκε από την ΚαΠα, της οποίας και επικράτησε με 0-2, χάρησε δυο τέρματα του Κάλμαν (57′, 61′). Αήττητη μέχρι στιγμής στα οκτώ τελευταία επίσημα παιχνιδια της σε όλες τις διοργανώσεις της, όπου και μετράει έξι νίκες και δυο ισοπαλίες. Προέρχεται από την εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Κουόπιο, για το πρωτάθλημα. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο μέρος, εν τέλει κατάφερε να πάρει τη νίκη, πετυχαίνοντας τρια τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Κουόπιο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΠΑΛΟΚΕΡΧΟ ΒΑΝΤΑΑ

Μπορεί να μην έχει τον τίτλο του φαβορί για το σημερινό παιχνίδι, ωστόσο η Παλοκέρχο θα δώσει ότι έχει και δεν έχει για να κάνει την έκπληξη και να είναι αυτή που θα πάρει την πρόκριση. Γνωρίζει ωστόσο πως δεν θα έχει και πάρα πολύ εύκολο έργο, κόντρα στην πολύ καλή μέχρι στιγμής Ίντερ Τούρκου. Στον προηγούμενο γύρο, η Παλοκέρχο φιλοξένησε την Χέλσινγκφορς ΙΦΚ, η οποία ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς στο παιχνίδι. Όμως λίγο πριν από το ημίχρονο, ο Βιλαμπόα ισοφάρισε σε 1-1, με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση. Εκεί όπου το τέρμα του Κάουφμαν στο 114′ χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του με 2-1.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Βάασα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.