*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία Ίντερ Τούρκου – Κότκα.

*Στο Λιγκ Καπ: Κότκα – Ίντερ Τούρκου 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Φινλανδίας

ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Χόνκα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 22′ με τον Ογιάλα και στο 57′ ο Γίρι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητη εδώ και τρία παιχνίδια η Ίντερ Τούρκου, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάρκο Βις υποδέχθηκε τη Χόνκα, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Πιο απαιτητική στον αγωνιστικό χώρο, εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τις ευκαιρίες της, σκοράροντας από μια φορά στο ξεκίνημα του κάθε ημιχρόνου, ενώ ενδιάμεσα είδε την αντίπαλο της να έχει δοκάρι.

Δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά και από εκείνη επί της Χάκα (3-0 εντός), φτάνοντας παράλληλα τις τρεις μέχρι τώρα, οπότε και είναι στο δεύτερο μισό στη βαθμολογία Α Φινλανδίας. Δυο νίκες και μια ισοπαλία στα τρία εντός της. Δεν έγιναν γνωστά πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.

Ίντερ Τούρκου Στατιστικά

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΟΤΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Βάασα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Φουρτάδο στο 79ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Κότκα, μετά και το διπλό 0-1 επί της Χόνκα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιούσι Λεπαλάχτι υποδέχθηκε τη Βάασα, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Αρκετά ισορροπημένο το μεταξύ τους παιχνίδι, με αρκετές ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις λεπτομέρειες. Λίγο πριν βρει δίχτυα πάντως η ίδια, είχε και δοκάρι.

Έφτασε έτσι τους δώδεκα βαθμούς και είναι στο +2 από τη σημερινή της αντίπαλο, έχοντας ωστόσο και τρία παιχνίδια περισσότερα. Πανηγύρισε ένα διπλό στις τέσσερις φετινές της εξόδους (1-1-2). Συμπλήρωσαν κάρτες και θα εκτίσουν τιμωρία οι Λάσε Νούρμος και Γκάμπριελ Σάντμπεργκ.